Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. MZUG
|

Jest nowa szefowa Trójki. "Pierwszy krok do odbudowy"

13
Podziel się:

Polskie Radio przekazało, że nową dyrektorką Programu Trzeciego została Agnieszka Szydłowska. Stacja zaznaczyła, że jest to "pierwszy krok do odbudowy Trójki jako miejsca, w którym spotykają się najlepsi dziennikarze i wybitni twórcy".

Jest nowa szefowa Trójki. "Pierwszy krok do odbudowy"
Nowa dyrektorka Programu Trzeciego Polskiego Radia - Agnieszka Szydłowska (East News, Michal Zebrowski)

Dziennikarka Agnieszka Szydłowska — zgodnie z wcześniejszymi nieoficjalnymi informacjami — została nową dyrektorką Programu Trzeciego Polskiego Radia. Jak przekazała stacja w oświadczeniu, "decyzja ta, to pierwszy krok do odbudowy Trójki jako miejsca, w którym spotykają się najlepsi dziennikarze i wybitni twórcy, a słuchacze mogą liczyć na audycje i rozmowy najwyższej jakości" - czytamy.

Szydłowska zastąpiła na tym stanowisku Marcina Wąsiewicza, który kierował Programem III od dwóch lat. Warto zaznaczyć, że był on zarazem piątym dyrektorem stacji w ciągu ostatnich trzech lat.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zamiast realizacji obietnic prawny chaos. Ekspertka: miała być zmiana na lepsze

Agnieszka Szydłowska nową dyrektorką radiowej Trójki

Redaktor naczelny Polskiego Radia Paweł Majcher przekazał, że dzięki dziennikarce Trójka odzyska "należny jej blask i renomę, a ostatnie lata na Myśliwieckiej odejdą w zapomnienie". - Jestem przekonany, że zmiany, które już niebawem zainicjuje nowa szefowa anteny, spowodują również powrót zaufania partnerów biznesowych do Trójki - dodał Majcher.

Nowa dyrektorka Trójki przekazała natomiast, że stacja musi odbudować potencjał oraz zaufanie, dostosowując się do obecnych czasów. - Radio publiczne widzę jako przestrzeń wolności intelektualnej, czujności na tematy społeczne i kulturalne, naturalne miejsce spotkania i rozmowy - wskazała.

Trójka aktywnie włączy się do dyskusji o przyszłym kształcie mediów publicznych, wsłuchując się w głosy aktywistów i aktywistek, osób zawodowo zajmujących się badaniem mediów, środowisk intelektualnych, artystycznych - podkreśla nowa dyrektorka.

Stacja dodała, że Agnieszka Szydłowska rozpocznie swoją pracę 18 stycznia 2024 r. od spotkania z załogą Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Dziennikarka wraca do Trójki po czterech latach. Agnieszka Szydłowska pracowała bowiem w Trójce przez ponad 15 lat. Prowadziła m.in. audycję muzyczną "Program Alternatywny" i weekendowe pasmo "Radiowy Dom Kultury", a także relacjonowała m.in. festiwale muzyczne. Odeszła ze stacji w maju 2020 r. po zamieszaniu z unieważnieniem jednego z wydań "Listy Przebojów Trójki", które wygrała piosenka Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój".

Po odejściu z Trójki Agnieszka Szydłowska od września 2020 r. związała się z Newonce.radio, gdzie pracowała przez ostatnie lata. Przed rozgłośnią publiczną natomiast była związana z Rozgłośnią Harcerską i Radiostacją.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(13)
Dobry rocznik...
3 miesiące temu
Pani Agnieszko w pani nadzieja , aby to co było naszą otuchą w różnych czasach Pani odbudowała i w Pani nadzieja na powrót tych co musieli odejść ja wiem, że Pani to zrobi i proszę. Słuchałem już jako dziecko kiedy Tata włączał radio i niech powrócą dobre czasy dla nas wszystkich. Pozdrawiam Sławek
Jarek D
5 miesięcy temu
Super, życzę Pani Agnieszce POWODZENIA!!! Trójka będzie znowu TRÓJKĄ!!!
fdzb
5 miesięcy temu
JAKIEJ odbudowy???? hahahahah zamiast Pisowskiej tuby będzie POską tubą a z dziennikarstwem nie będzie nic współnego. KAzdy to wie....
Hhh
5 miesięcy temu
Mam pytanie z konkursu czy nadania koalicji
darek
5 miesięcy temu
moim marzeniem jest żeby wróciły audycje redaktor gacek , Kydryński , Niedzwiecki ,