Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
11.09.2020 18:41

Jest nowy Program Budowy Dróg Krajowych. Inwestycje mają objąć cały kraj

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk wskazał, że Program zakończy się do 2030 r. Do tego czasu ma powstać łącznie ponad 6 tys. km dróg ekspresowych i 2,3 tys. km autostrad.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GDDKiA)
Program jest gotowy, ale szczegółów nie poznaliśmy. (Fot: GDDKIA)

Szef resortu informacje o końcu prac nad programem przedstawił w Dąbrowie Górniczej, podczas uroczystości podpisania umowy na rozbudowę jednego z tamtejszych odcinków drogi krajowej nr 1. Szczegóły ma jednak zaprezentować premier Morawiecki.

Podczas spotkania Adamczyk, nie powiedział jednak, kiedy poznamy szczegóły. Według informacji PAP resort ma nadzieję, że nastąpi to jeszcze we wrześniu.

Zobacz także: "Paraliż drogi". Nowe przepisy dot. hulajnóg budzą wątpliwości

- Ten projekt jest gotowy, rozmawiałem o nim z panem premierem i mogę powiedzieć, że spełnia on oczekiwania pana premiera, który jest zdeterminowany, aby inwestycje w Polsce realizowane były bardzo szeroko w każdej części naszego kraju i aby efekt tego programu inwestycyjnego wypełnił nadzieje Polaków – żeby tym efektem było ponad 6 tys. km dróg ekspresowych i 2,3 tys. km autostrad - powiedział cytowany przez PAP Andrzej Adamczyk.

Ogólne założenia poznaliśmy już na Forum Ekonomicznego 2020 w Karpaczu. Adamczyk zapewniał wtedy, że już wkrótce pojedziemy całą długości A1, ekspresowa S1 – do granicy ze Słowacją i S7 od portów do Chyżnego.

GDDKiA zapowiada, że system kontroli ruchu obejmie kolejne drogi.
Drogi w Polsce będą bezpieczniejsze. GDDKiA ma oferty na systemy zarządzania ruchem

Do 2030 r. w całości ma być zrealizowana Via Carpatia, Via Baltica, w pełni droga S6 wzdłuż wybrzeża i wszystkie ring wokół Warszawy w ciągu S50. Również Beskidzka Droga Integracyjna ma zostać już oddana w całości. Podobnie ma być z drogą S17 na Lubelszczyźnie, droga nr 74 z Niska w kierunku Łodzi, drogą ekspresowa nr 12 i droga S3.

Jak zapewniał Adamczyk, dzięki tym inwestycjom przedsiębiorcy budowlani w Polsce mogą planować swoją przyszłość.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, autostrady, rozbudowa dróg
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-09-2020

TakAż chce się żyć w tym kraju, będzie wszystko,autostrady,lotnisko,patyk w szprychach,stocznia w Kielcach, lotniskowiec a nawet dwa, nie mowiac o kanale … Czytaj całość

11-09-2020

WeryfikacjaSzmalu nima a propaganda PZPRPIS pełną gębą !!!!

11-09-2020

Zobaczymy matołuszkuJest obecnie trochę ponad 4 tys autostrad i ekspresówek za 10 lat ma być drugie tyle, ponad 8 tys. czyli co roku powinno być budowanych ok 400 km

Rozwiń komentarze (27)