Notowania

Jest plan restrukturyzacji Ursusa. Gigantyczne cięcia etatów i zamknięcie dwóch fabryk

Znany polski producent ciągników ma na głowie komorników i gigantyczne długi. Złożył w lubelskim sądzie plan restrukturyzacyjny. Chce dramatycznie okroić zatrudnienie i skoncentrować produkcję tylko na jednym zakładzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Ursus ma problemy ze spłacaniem długów (Fot: Stanislaw Kowalczuk/East News)

W tej chwili Ursus zatrudnia na etatach 482 osoby. Ale docelowo chce zatrudniać tylko 293. Pomóc w tym ma ograniczenie całej produkcji do tylko jednego zakładu. W tym momencie firma ma aż trzy fabryki - w Opalenicy, Dobrym Mieście oraz Lublinie. Ostać ma się tylko ten drugi zakład.

Firma zamierza teraz się skupić tylko na na wąskiej produkcji rentownych ciągników i maszyn rolniczych.

Nino o biznesie - Prezes Ursusa: jesteśmy bardzo uparci i bardzo pamiętliwi. Obejrzyj wideo:

Firma dostarczyła do lubelskiego sądu szereg dokumentów, w których tłumaczy się ze swojej obecnej sytuacji. Zwraca uwagę m.in. na systematyczny spadek popytu na traktory od 2015 r. oraz na to, że działania badawczo-rozwojowe spółki nie przyniosły spodziewanych rezultatów.

Nie jest tajemnicą, że Ursus ma gigantyczne problemy finansowe i ma nawet trudności z płaceniem podatków. Ma też problemy z regulowaniem długów. Od listopada firma spłaciła zaledwie 410 tys. zł z ponad 100 mln zł zobowiązań.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: ursus, gospodarka, ciągniki, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-04-2019

młodya gdzie Morawiecki który tak grzmiał o pomocy Polskim przedsiębiorcom,jego obietnice są tyle wart co jego samochody elektryczne itd

02-04-2019

ObserAle jak w radzie nadzorczej siedzi pani od ratowania nie narodzonych trudno sie dziwic ze.plajtuja

02-04-2019

pitUrsus to dziś prywatna firma z kupionym logiem! Jak UNITRA nazwa ma dobre skojarzenia z PRL ale nie ma nic wspolnego z dawnym koncernem:)

Rozwiń komentarze (87)