Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
linie lotnicze
12.06.2020 21:05

Jest pozew przeciwko brytyjskiemu rządowi za obowiązek kwarantanny

Przedstawiciele linii lotniczych stracili cierpliwość. W piątek wpłynął pozew od British Airways, easyJet i Ryanaira przeciwko brytyjskiemu rządowi za nakaz 14-dniowej kwarantanny dla niemal wszystkich osób przyjeżdżających do kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Poszło o nakaz 14-dniowej kwarantanny dla niemal wszystkich osób przyjeżdżających do kraju.

Obowiązek poddania się kwarantannie został wprowadzony w poniedziałek 8 czerwca. Dotyczy on wszystkich osób podróżujących do Wielkiej Brytanii z wyjątkiem pracowników służby zdrowia. Takie obostrzenia nie spodobały się jednak przedstawicielom linii lotniczych.

W piątek linie lotnicze British Airways, easyJet i Ryanair zwróciły się do sądu o jak najszybsze rozpatrzenie ich skargi na wprowadzone przez rząd obostrzenia. Według właściciela British Airways, firmy IAG, nie ma naukowych przesłanek, które przemawiałyby za podjęciem takich kroków.

Co ciekawe, tak surowe restrykcje pojawiły się w Wielkiej Brytanii w momencie, kiedy wiele z państw Europy zaczęło znosić podobne ograniczenia u siebie, a linie lotnicze szykowały się do odrobienia ogromnych strat spowodowanych pandemią.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zapowiedział stworzenie "mostów powietrznych", czyli dwustronnych porozumień z wybranymi krajami, w których sytuacja epidemiczna jest dobra.

Obejrzyj: Bon turystyczny w nowej odsłonie. "Będzie miał element wsparcia prorodzinnego

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-06-2020

DanaWraca normalność ? Precież to bzdura !!! Póki w Polsce wciąż jeszcze rządzi zakłamana, destrukcyjna i pazerna mafia "pisiorów" niszcząc … Czytaj całość

13-06-2020

rafja proponowalbym pozew przeciw liniom za sprowadzenie wirusa do europy.

12-06-2020

marekto gdzie ta Byrylandia jest bo slaby z geografii zawsze bylem

Rozwiń komentarze (4)