Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|
aktualizacja

Otwarcie granic. Niemiecki polityk informuje o porozumieniu z Polską. "Wraca normalność"

4
Podziel się:

Polska ma otworzyć granicę z Niemcami w nocy z 12 na 13 czerwca, o czym poinformował Dietmar Woidke, koordynator rządu ds. niemiecko-polskiej współpracy społecznej i przygranicznej. - Stało się to możliwe, ponieważ Niemcy i Polacy działali odpowiedzialnie w walce z pandemią koronawirusa - powiedział Woidke, cytowany przez brandenburg.de.

O "odmrożeniu" granicy polsko-niemieckiej poinformował Dietmar Woidke (na zdjęciu).
O "odmrożeniu" granicy polsko-niemieckiej poinformował Dietmar Woidke (na zdjęciu). (Flickr)

Informację o "odmrożeniu" polsko-niemieckiej granicy naszym sąsiadom miało przekazać ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji. Dietmar Woidke wyjaśnił, że ma to nastąpić w nocy z 12 na 13 czerwca.

- Zniesienie ograniczeń wjazdu do Polski to krok, na który czekaliśmy - ocenił koordynator ds. niemiecko-polskiej współpracy. - Tysiące Niemców i Polaków mogą teraz odwiedzać członków swojej rodziny, przyjaciół i sąsiadów mieszkających w sąsiedztwie Odry i Nysy, a turystyka i biznes mogą znów swobodnie się rozwijać - dodał Woidke, cytowany przez portal brandenburg.de.

- W czasach zamkniętej granicy widzieliśmy, jak ważne są otwarte granice europejskie i jak blisko Niemcy i Polska są ze sobą powiązane. Teraz możemy wrócić do europejskiej normalności między Polską a Niemcami - zakończył polityk.

Zobacz także: Zobacz też: Kiedy otwarcie granic? Minister podaje państwa, do których pojedziemy na początku

Kontrole graniczne wprowadzone zostały w Polsce od 15 marca w związku z rozprzestrzeniającym się w kraju i w Europie koronawirusem SARS-CoV-2. Początkowo miały one obowiązywać do 24 marca, jednak pandemia nie odpuszczała. Dlatego też kontrole były stale przedłużane. Według ostatniego rozporządzenia szefa MSWiA, miały one obowiązywać do 12 czerwca.

Wcześniej zielone światło na otwarcie granic w strefie Schengen wydała Komisja Europejska. Pełne funkcjonowanie strefy ma zostać przywrócone 1 lipca.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
Ostrożna
3 lata temu
O tym była mowa, ale ważniejsze jest nasze bezpieczeństwo bo jak uwierzy się,że już jest tak dobrze to można wpaść w pułapkę i wszystko może wrócić zbyt szybko spowrotem i to znacznie gorzej dla nas.
IGI
3 lata temu
Dobrze, że obcy rząd nas rzetelnie poinformował, od naszych to kompletną dezinformację otrzymujemy . A są obywatele, dla których to ważna informacja .
M,
3 lata temu
Super, malkontenci niech milczą
piotr
3 lata temu
kurcze, dlaczego dowiadujemy sie od przedstawicilei innych panst a nie od naszej bandy PISOWCOW