Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
MBL
|
aktualizacja

Otwarcie granic w Schengen. Znamy datę

92
Podziel się:

Ważna rekomendacja Komisji Europejskiej. Pełne funkcjonowanie strefy Schengen ma zostać przywrócone 1 lipca. Taką zapowiedź złożyła komisarz ds. wewnętrznych.

UE chce odmrozić ruch w strefie Schengen.
UE chce odmrozić ruch w strefie Schengen. (GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett)
bEDJYCgR

Wspólnota szykuje się do pełnego funkcjonowania strefy Schengen, która umożliwia obywatelom krajów UE swobodne podróże bez kontroli na granicach. Jak poinformowała unijna komisarz ds. wewnętrznych Ylva Johansson, pełne otwarcie powinno nastąpić na koniec czerwca.

- Są głosy, aby przedłużyć czas zamknięcie jeszcze o dwa tygodnie od wskazywanego terminu, jednak wierzę, że strefa Schengen mogłaby wrócić do pełnego funkcjonowania 1 lipca - powiedziała urzędniczka w materiale video na swoim Twitterze.

Większość państw członkowskich chce otworzyć swoje granice wcześniej, jeszcze w połowie tego miesiąca. Z kolei otwarcie granic zewnętrznych UE ma nastąpić na późniejszym etapie. Decyzja ta będzie zależała od sytuacji epidemiologicznej.

bEDJYCgT

Państwa UE same podejmują decyzje o zamykaniu swoich granic, ale KE pilnuje, by działo się to w skoordynowany sposób. Początkowo ograniczenie zostało wprowadzone w drugiej połowie marca i miało obowiązywać przez 30 dni, ale później zostało przedłużone.

Zobacz także: Obejrzyj: Odmrażanie gospodarki. Wiceminister mówi, kiedy poznamy plan otwierania granic

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDJYChu
KOMENTARZE
(92)
UE
rok temu
Zarazić się można, ale tylko głupotą
Zdrowy
rok temu
UE niektórym się myli z ZSRR....
Lisu
rok temu
Otwarajcie te granicę
bEDJYChv
panasonic
rok temu
polska już nie otworzy, granic, jest okazja wyjść z unii
greg
rok temu
Polacy już zapomnieli jak ich kraj wyglądał przed przystapieniem do EU.pisuar rówież to własnie polskie chamstwo wychodzi na wierzch.W zadnym kraju gdzie religia jest u władzy nie ma dobrze.
...
Następna strona