Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus w Polsce. Wróciły kontrole na granicach

W niedzielę przywrócono pełne kontrole na przejściach granicznych do Polski. To reakcja na wprowadzenie w kraju stanu zagrożenia epidemicznego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GDDKiA Szczecin)
Zamknięty przejazd przez granicę polsko-niemiecką w Lubieszynie. (Fot: GDDKiA Szczecin)

Polskie władze zamknęły granice dla cudzoziemców. "Nie możemy sobie pozwolić na to, żeby przywozić wirusa do Polski, żeby zarażać kolejnych naszych obywateli" - czytamy w rządowym serwisie gov.pl.

Wyjątek dotyczy małżonków obywateli polskich, dzieci obywateli polskich, osób posiadających Kartę Polaka, oraz osób, które mają prawo stałego lub czasowego pobytu na terenie RP lub pozwolenie na pracę.

Z kolei obywatele polscy, którzy znajdują się teraz poza granicami, mogą wracać do Polski. Po przekroczeniu granicy zostaną zarejestrowani, a także przebadani. Będą także poddani obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie domowej.

Wyjątkiem są osoby z obszarów przygranicznych, które mieszkają w Polsce, ale pracują na co dzień w kraju sąsiednim oraz kierowcy autobusów i busów.

Do kraju wpuszczone zostaną samoloty czarterowe z Polakami. Obywatele będą mogli wrócić do Polski także transportem kołowym, czyli samochodami osobowymi, busami i autokarami. Natomiast wszystkie międzynarodowe pasażerskie połączenia lotnicze i kolejowe zostaną zawieszone. Krajowe połączenia lotnicze i kolejowe działają nadal.

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-03-2020

Stan wojennyRzad pod pozorem epidemii. Chce wykończyć opozycję w Polsce. Dla całej opozycji kwarantanna czyli areszt domowy.

15-03-2020

bataDopiero jak się pali to studnię kopią ,kontrola granic powinna być wprowadzona dwa tygodnie temu to może by nie było takiej paniki.

15-03-2020

AndrxW kontekście tej epidemii dziwi mnie zmuszanie ludzi do zbierania pieniędzy na emeryture w PPK , tydzień temu miałem w OFE 32tyś , dziś mam 26 tyś … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (10)