Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Marcin Łukasik
|

Koronawirus w Polsce. Wróciły kontrole na granicach

10
Podziel się:

W niedzielę przywrócono pełne kontrole na przejściach granicznych do Polski. To reakcja na wprowadzenie w kraju stanu zagrożenia epidemicznego.

Zamknięty przejazd przez granicę polsko-niemiecką w Lubieszynie.
Zamknięty przejazd przez granicę polsko-niemiecką w Lubieszynie. (GDDKiA Szczecin, GDDKiA Szczecin)

Polskie władze zamknęły granice dla cudzoziemców. "Nie możemy sobie pozwolić na to, żeby przywozić wirusa do Polski, żeby zarażać kolejnych naszych obywateli" - czytamy w rządowym serwisie gov.pl.

Wyjątek dotyczy małżonków obywateli polskich, dzieci obywateli polskich, osób posiadających Kartę Polaka, oraz osób, które mają prawo stałego lub czasowego pobytu na terenie RP lub pozwolenie na pracę.

Z kolei obywatele polscy, którzy znajdują się teraz poza granicami, mogą wracać do Polski. Po przekroczeniu granicy zostaną zarejestrowani, a także przebadani. Będą także poddani obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie domowej.

Wyjątkiem są osoby z obszarów przygranicznych, które mieszkają w Polsce, ale pracują na co dzień w kraju sąsiednim oraz kierowcy autobusów i busów.

Do kraju wpuszczone zostaną samoloty czarterowe z Polakami. Obywatele będą mogli wrócić do Polski także transportem kołowym, czyli samochodami osobowymi, busami i autokarami. Natomiast wszystkie międzynarodowe pasażerskie połączenia lotnicze i kolejowe zostaną zawieszone. Krajowe połączenia lotnicze i kolejowe działają nadal.

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(10)
tommek
2 lata temu
Do czego pis doprowadza? Najgorzej jak politycy decydują o epidemii a nie specjaliści od chorób.Podobnie było z katastrofą smoleńską zamiast ekspertów za wyjaśnienie w zieli się politycy ,
tomm
2 lata temu
120 zarażonych osób i paraliż Polski a co będzie jak będzie 5000 tyś chorych jak w Niemczech a życie toczy się w miarę normalnie. To przy tylu chorych czołgi postawią pod domy aby wygrać wybory.
Mac11
2 lata temu
Dlaczego nie rząd nie reagował jak 3 (trzy ) razy w tygodniu lądował samolot Air China w Warszawie, przez cały styczeń do 24 lutego. Nikt się nie interesował ludzmi, którzy przylatywali do Wawy z Pekinu. Nikt nie sprawdzał temperatury i nie pytał gdzie jadą. Dwa miesiące za pózno te działania, ale dobre i to.
Andrx
2 lata temu
Te wszystkie cyrki robią bo system lecznictwa jest niewydolny nie są w stanie leczyć jednocześnie więcej niż 1 tyś ludzi stąd te cyrki
Andrx
2 lata temu
W kontekście tej epidemii dziwi mnie zmuszanie ludzi do zbierania pieniędzy na emeryture w PPK , tydzień temu miałem w OFE 32tyś , dziś mam 26 tyś czyli 20 % mniej . A przecież może być jeszcze gorzej np 50% w dół