Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KBB
|
aktualizacja

Jest rozporządzenie. Na takich zasadach zrobisz zakupy w galerii

51
Podziel się:

W Dzienniku Ustaw pojawiło się rozporządzenie, które zezwala na ponowne otwarcie dużych sklepów i centrów handlowych (od 4 maja). Wznawia działalność części instytucji kulturalnych.

Jest rozporządzenie. Na takich zasadach zrobisz zakupy w galerii
Galerie handlowe otwarte od 4 maja - to już oficjalne. (Policja)
bEKYOEHV

W czwartek wieczorem w Dzienniku Ustaw rozporządzenie Rady Ministrów zezwalające na otwarcie sklepów i punktów usługowych w galeriach handlowych. Umożliwia ono prowadzenie działalności obiektów handlowych lub usługowych w galeriach handlowych i sklepów o powierzchni powyżej 2000 m kw.

Warunkiem jest zachowanie zasad reżimu sanitarnego oraz limitu 15 obsługiwanych osób w przeliczeniu na 1 metr kwadratowy (z wyłączeniem obsługi). Rozporządzenie umożliwia otwarcie sklepów od 4 maja.

Zobacz także: Galerie chcą dwóch dodatkowych niedziel handlowych. Resort rozwoju ucina temat
bEKYOEHX

Identyczny limit będzie obowiązywał w niektórych instytucjach kulturalnych - m.in. w muzeach, galeriach. Mowa o miejscach prowadzących działalność wystawienniczą. Co ciekawe, limit osób nie dotyczy sytuacji udostępniania zbiorów, które znajdują się na wolnym powietrzu.

Zwiedzający mają przy tym "realizować nakaz zakrywania ust i nosa", ale nie muszą tego robić w przypadku zwiedzania lasów, parków i ogrodów zabytkowych należących do instytucji kultury.

bEKYOEId

Od 1 maja będzie możliwa, pod pewnymi warunkami, aktywność sportowa na świeżym powietrzu oraz w zamkniętych obiektach sportowych i na basenach. Zgodnie z zapowiedziami premiera 8 maja będą mogły wznowić działalność hotele, a 15 maja – restauracje i kawiarnie na świeżym powietrzu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKYOEIy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(51)
Mim
6 miesięcy temu
Szczepionka nie zatrzymuje transmisji wirusa. Czy jesteś zaszczepiony czy nie tak samo przenosisz wirusa. Maski tak zatrzymują wirusa jak majtki smród pierda. Ludzie myślcie, a nie słuchacie propagandy w telewizji. Komuna 2.0 już w drodze. Zero wolności bez własności. Po to niszczą mały i średni biznes. Na stronach gov.pl przedstawiony jest plan agendy 2030. Stworzonej przez rotschildów i wprowadzanej za pomocą rządów światowych przy udziale ONZ. Myślcie sami a nie przyjmujecie za oczywiste to co mówią w Tv jakby Tv miała wyłączność na prawdę.
Fudd
6 miesięcy temu
Coś z gramatyką na bakier
nickczemny
6 miesięcy temu
15 osób na metr kwadratowy? Ci ludzie to chyba w wersji instant muszą być :)
bEKYOEIz
Romeło
6 miesięcy temu
I tak ludzi będzie pełno wojsko by musiało stać bo tak i nic nieda
asia
6 miesięcy temu
CO ZA NIEDOUCZONY KULFON TO PISAŁ :... oraz limitu 15 obsługiwanych osób w przeliczeniu na 1 metr kwadratowy (z wyłączeniem obsługi). Rozporządzenie umożliwia otwarcie sklepów od 4 maja.
...
Następna strona