Trwa ładowanie...
bDUBTltx

Notowania

Galerie Handlowe W Polsce – Wszystkie wiadomości

577
28.01.2021 12:55

OBOSTRZENIA W SKLEPACH
 / 
Otwarcie galerii handlowych od 1 lutego. Rząd zdecydował. Znikają godziny dla seniorów

Rząd przedłuża obostrzenia, ale zdecydował, że od 1 lutego będą mogły działać galerie handlowe. Hotele, restauracje i branża fitness pozostają nadal zamknięte. Narodowa kwarantanna potrwa co najmniej do 14 lutego.

213
18.01.2021 19:22

GALERIE HANDLOWE
 / 
Wyspy zamknięto, pomocy brak. Kolejna grupa pominiętych

Wyspy w galeriach handlowych zamknięto, bo znajdują się w galeriach handlowych. A ich właścicielom nie przyznano żadnej pomocy, bo udziela się jej po kodach PKD. Właściciele tych biznesów są zdezorientowani i rozżaleni.

147
18.06.2020 18:13

GALERIE HANDLOWE
 / 
Ruch w galeriach nie wrócił do normy. "Obniżcie czynsze albo zbankrutujemy" - mówią kupcy

Kilkadziesiąt zamkniętych sklepów, zdezorientowani klienci próbujący przez kraty zajrzeć do wnętrza, czerwone plakaty z napisem "Protest". Tak wyglądała czwartkowa akcja firm handlowych w warszawskiej Galerii Północnej.

202
04.05.2020 6:08

GOSPODARKA
 / 
Sklepy szykują się na otwarcie galerii handlowych i... się zamykają. Większych przecen już nie będzie

W polskim handlu takiej sytuacji jeszcze nie było. Nowe ubrania na starcie kosztują kilkadziesiąt procent mniej niż zwykle. "Odzieżówka" szykuje się na otwarcie. Co nie przeszkadza jej w zamykaniu części sklepów.

170
28.04.2020 18:47

KORONAWIRUS
 / 
Kamery termowizyjne w sklepach: teoria rozjeżdża się z praktyką. Czy to ma sens i jak działa?

Czy kamery termowizyjne wyłapią chorych na COVID-19 przed wejściem do sklepu? Taki jest pomysł rządu, ale w praktyce nie da się go spełnić. Koszty takiego rozwiązania byłyby gigantyczne, poza tym kilkudziesięciu tysięcy kamer nie kupi się w kilka dni. Szkoda, bo to rozwiązanie prawie idealne, które trudno oszukać.

bDUBTltz
298
23.04.2020 16:31

HANDEL
 / 
Olbrzymie zmiany w sklepach. Rząd stawia warunki. Poznaliśmy szczegóły

Obowiązkowe zakrywanie ust i nosa oraz rękawiczki przez cały czas trwania zakupów, limit klientów, przynajmniej jeden sklep oferujący maseczki oraz… kamery termowizyjne, sprawdzające czy wchodzący do galerii handlowych nie mają gorączki. Jak wynika z informacji money.pl, takie są proponowane i wstępne warunki otwierania galerii handlowych na klientów. Rozmowy wciąż trwają.

825
22.04.2020 5:58

KORONAWIRUS
 / 
Koniec galerii handlowych, jakie znamy. Biznes już myśli o... wychodzeniu na ulice

Znikną galerie handlowe, wrócą ulice targowe - taki może być nieoczekiwany skutek koronawirusa. Zamiast kupowania w zamkniętej przestrzeni, niektórzy wybiorą kupowanie na ulicy. Część firm już zastanawia się, jak odpalać biznes, gdy galerie są zamknięte. - W firmie zadaliśmy sobie w ostatnim czasie pytanie, co by było, gdyby nie było w ogóle centrów handlowych w Polsce - mówi money.pl Igor Klaja, prezes 4F.

305
07.04.2020 21:35

RAFAŁ SONIK
 / 
"Tarcza antykryzysowa nie działa". Rafał Sonik obawia się, że bez pomocy zamknięte biznesy mogą się już nie otworzyć

W handlu detalicznym, który odbywa się w galeriach, niestety tarcza antykryzysowa trochę na razie nie działa – przyznaje Rafał Sonik, kierowca rajdowy i biznesmen. – Straciliśmy 95 proc. przychodów, a nie możemy niestety nie płacić przynajmniej 50-60 proc. kosztów. Są to kwoty milionowe. W przypadku mojej galerii stracimy około 15 mln zł przychodu miesięcznie – wyjaśnia. – Czy to jest fryzjer, apteka, kino czy jakikolwiek inny usługodawca stracił gigantyczne sumy przychodów.

139
11.03.2020 9:19

MINISTER ZDROWIA
 / 
Galerie handlowe do zamknięcia? Szumowski: duża przestrzeń, nie jest aż tak groźnie

- W galerii handlowej nie stoimy w jednym miejscu w dużej grupie, przemieszczamy się, zatem ryzyko zarażenia nie jest tak duże jak na imprezie masowej – powiedział w programie „Money. To się liczy” prof. Łukasz Szumowski, minister zdrowia. – Galeria to też duża przestrzeń. Zbite organizacje masowe są dużo groźniejsze, np. na koncertach ludzie stoją ramię w ramię i to jest bardzo niebezpieczne. Dlatego też wiece wyborcze zostały odwołane przez kandydatów. Przełożenie wyborów jest związane z wprowadzeniem stanu wyjątkowego, ale to nie jest moja kompetencja.

bDUBTltF
20
30.12.2018 19:34

GALERIE HANDLOWE W POLSCE
 / 
Biznesmen daje 3,5 mln. Radni PiS z Tarnowa nie chcą, bo zwalczają handel

Na radnych z PiS z Tarnowa nie robią wrażenia ani dodatkowe 3,5 mln zł wpływów z podatku od nieruchomości, ani też kilkaset nowych miejsc pracy. Odrzucili ofertę milionera Rafała Sonika, który chciał rozbudować swoją galerię handlową.

52
23.12.2018 6:22

HANDEL
 / 
Perfumy, zabawki, odzież i portfele. Oto świąteczne żniwa złodziei

Świąteczna gorączka, okres zakupowego szaleństwa Polaków, ale i czas, w którym liczba kradzieży jest wyższa. Kieszonkowcy działający na bożonarodzeniowych jarmarkach, czy galeriowi złodzieje wynoszący ze sklepów drogie perfumy, alkohol czy odzież korzystają z ruchu i zamieszania.

7
29.09.2018 10:50

GALERIE HANDLOWE W POLSCE
 / 
Małe miasta chcą parków handlowych. To nisza w Polsce

Według ekspertów Cushman&Wakefield miasta poniżej 100 tys. mieszkańców cechują się niewykorzystanym potencjałem, co w kolejnych latach może przyciągać inwestorów.

04.11.2015 13:07

GALERIE HANDLOWE W POLSCE
 / 
Galerie handlowe zaleją małe miasta. W każdym większym już są

Rozwój handlu w internecie sprawia, że centra handlowe zmieniają swoją formułę. Stają się nie tylko miejscem zakupów, lecz także centrum rozrywkowo-kulturalno-społecznościowym. To atrakcyjna oferta zwłaszcza dla mieszkańców mniejszych miejscowości.