Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
KBB
|

Wymarłe centrum handlowe powraca. Fort Wola będzie ponownie otwarty

8
Podziel się

Wiele osób zapomniało już o istnieniu centrum handlowego Fort Wola w Warszawie. Po 4 latach od zamknięcia doczeka się remontu i ponownego otwarcia. Ma mieć też nowy, rzadko spotykany format.

Wymarłe centrum handlowe powraca. Fort Wola będzie ponownie otwarty
Fort Wola - warszawskie centrum handlowe - zamknięty jest od 2017 roku.
bEqroQZN

Fort Wola był jednym z najważniejszych punktów na handlowej mapie stolicy. Teraz elewacja zarasta brudem, a wokół nie dzieje się dosłownie nic.

Fort Wola został otwarty w 2001 roku. Na początku sklepem przyciągającym największą liczbę klientów był Geant, który ustąpił miejsca Realowi, aż w końcu stał się Auchanem. Jednak na jednej parze drzwi do dziś widnieje napis zachęcający do wejścia do centrum edukacyjnego sieci Real. Tej sieci nie ma w Polsce początku 2016 roku.

O planach właściciela centrum firmy Mayland Real Estate pisze "Gazeta Wyborcza". Firma zapewnia, że w galerii zmieści się market spożywczy. Ma się tam znaleźć także sklep meblowy, ale nie IKEA, która przymierzała się do tej lokalizacji w 2017 r.

bEqroQZP
Zobacz także: Galerie handlowe chcą dodatkowych niedziel handlowych. "Niech uderzą się w piersi"

Po remoncie centrum handlowe ma odpowiadać "potrzebom lokalnej społeczności", również w zakresie usług, nie tylko handlu. Pojawią się małe i średnie sklepy, oprócz tego będą restauracje, ale także dom handlowy ma pójść w stronę usługową.

– Planujemy ponowne otwarcie Fortu Wola w nowej, odświeżonej formule. Nie wymaga to przebudowy czy ingerencji w konstrukcje. Zmiany nastąpią natomiast w kwestii aranżacji i oferty samego centrum. Zostanie mocno odświeżone i dostosowane do obecnych trendów – mówi Agata Uszyńska z firmy Mayland Real Estate.

bEqroQZV

Właściciel Fortu Wola zamierza też wprowadzić nowe funkcje – na przykład małe magazyny samoobsługowe dla osób indywidualnych oraz stanowiska szybkiego ładowania samochodów elektrycznych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqroRaq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
Autmex
miesiąc temu
Nareszcie!!! Zamknięcie tej galerii było błędem!!! Została zamknięta tuż przed oddaniem do użytku wielu nowych bloków na Jana Kazimierza, a to osiedle dawało tej galerii nowy potencjał!!! Teraz osiedle jest już sporych rozmiarów, a jego mieszkańcy mają daleko do innych galerii!!! Na Połczyńskiej padło Tesco, także najbliższa galeria jest na Górczewskiej! Myślę, że nowy Fort Wola znajdzie swoje miejsce na handlowej mapie Warszawy!!!
Użytkownik
miesiąc temu
"...Fort Wola był jednym z najważniejszych punktów na handlowej mapie stolicy..." Coś się chyba autorowi pokiełbasiło. Odkąd istniał wiecznie były wymiany najemców punktów - tak tam hulał wiatr. Pierwotnie Geant, a potem Real były najsłabszymi punktami w całych sieciach. Galerię zamknęłi na długo przed powstaniem nowych osiedli przy Jana Kazimierza - teraz może by faktycznie był więcej klientów. Może teraz coś z tego wyjdzie....
Marcel
miesiąc temu
Kolejna Agata meble....
bEqroRar
Anusia
miesiąc temu
Pewnie zawsze będzie bliżej do sklepu ludzi z socjalu jeszcze kartki na zakupy dostaną z mopsu i z okolicy będą mieli bliziutko .
luzik
miesiąc temu
a trzeba było dać ojcu dyrektorowi zrobiłby kaplicę