Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Paweł Orlikowski, Konrad Bagiński
|

Otwarcie galerii handlowych od 1 lutego. Rząd zdecydował. Znikają godziny dla seniorów

577
Podziel się

Rząd przedłuża obostrzenia, ale zdecydował, że od 1 lutego będą mogły działać galerie handlowe. Hotele, restauracje i branża fitness pozostają nadal zamknięte. Narodowa kwarantanna potrwa co najmniej do 14 lutego.

Otwarcie galerii handlowych od 1 lutego. Rząd zdecydował. Znikają godziny dla seniorów
1 lutego galerie handlowe mogą się znowu otworzyć (PAP, Tomasz Gzell)
bDJJraUl

Lockdown co najmniej do 14 lutego. Jedna różnica, rząd zdecydował o ponownym otwarciu sklepów w galeriach handlowych oraz galerii sztuki i muzeów. Będą mogły zacząć działać od 1 lutego. Na jakich zasadach? Powraca limit 1 osoby na 10 metrów kwadratowych w sklepach o powierzchni do 100 mkw. oraz 1 os./15 mkw. w większych sklepach.

Również od 1 lutego przestają obowiązywać godziny dla seniorów. Przypomnijmy, zakupy w godzinach 10-12 mogły robić jedynie osoby 60+. Od najbliższego poniedziałku to obostrzenie znika. Bez względu na wiek, zakupy będzie można robić w godzinach otwarcia danego sklepu.

bDJJraUn

- Sytuacja w Polsce wydaje się ustabilizowana, ale wyraźnie musimy powiedzieć o dwóch ryzykach. Jedno dotyczy sytuacji międzynarodowej, a drugie - nowych mutacji koronawirusa - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Zobacz także: Sprzedawcy znikają z galerii? "Zwiększy się pustostan"

- Wszystko pozostaje bez zmian, co najmniej do 14 lutego. To samo dotyczy nauczania. Od 1 lutego sklepy w galeriach handlowych będą ponownie otwarte, na zasadach jak sprzed ostatniego zamknięcia. To rozwiązanie jest ostrożnym krokiem - dodał.

bDJJraUt

Minister Niedzielski był też pytany o siłownie, w kontekście otwierania muzeów. - Jest zasadnicza różnica między siłownią a muzeum. Korzysta się z przebieralni, dochodzi do wysiłku, występuje przyspieszony oddech. Natomiast przypadek muzeów jest podobny do sklepów - wyjaśnił.

Galerie otwarte bez restauracji

Nadal mamy obowiązek przemieszczania się w maseczkach, a galerie i sklepy muszą zapewnić klientom rękawiczki lub płyn do dezynfekcji dłoni.

Restauracje i punkty gastronomiczne w centrach i galeriach handlowych pozostają zamknięte. Możliwy jest jedynie dowóz oraz podawanie żywności na wynos.

bDJJraUu

Polska rada Centrów Handlowych szacuje, że galerie na lockdownach straciły już nawet 5 mld zł. Z kolei firmy, które mają tam swoje sklepy, mogły stracić nawet 30 mld zł.

Na otwarcie od 1 lutego nie mogą natomiast liczyć hotele, restauracje i kluby fitness. Brak szczepionek oraz groźba trzeciej fali pandemii sprawia, że rząd z dużą ostrożnością podchodzi do kwestii luzowania obostrzeń.

Wielu przedsiębiorców, nie czekając na decyzje rządu, otwiera biznesy, tłumacząc, że to jedyny ratunek przed upadłością.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJJraUO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(577)
Edy
miesiąc temu
15 osób na metr kwadratowy haha
Andrzej
miesiąc temu
Nie jesteśmy jedynym krajem w którym sa obostrzenia, wszystko leci na łeb i szyje taka prawda. I nic z tym nie zrobimy ,musimy czekać. Dobrze ze jest przynajmniej pomoc od państwa. I jak widać wszystko sprawnie działa. Ja dostałem pieniadze w trzy dni. To przynajmniej pozwoli mojej firmie przetrwać na jakiś czas. Pomoc dostają ci co do tej pory nie kombinowali i uczciwie prowadzili swoje biznesy ... ci nie narzekają. Są też tacy którzy cały czas wykazywali dziwne koszty a księgowość prowadzili dość kreatywnie .. tutaj są problemy ... ale cóż ... kto jak zasiał teraz tak zbiera..... Wiadomo że sytuacja trudna. Ale skąd nabrać kasy by pomóc wszystkim.....Im dłużej wirus będzie krążył tym dłużej potrwa lockdawn. Może za delikatne restrykcje wprowadził rząd. Popatrzmy jakie duże restrykcje wprowadza się na zachodzie. A jak ktoś z członków rodziny ,, niecierpliwych biznesmenów " - tych małych umrze na C19, kto weźmie odpowiedzialność.... Który restaurator, który góral
Do niedowiark...
miesiąc temu
zapraszam do mnie na oddział, to może się niektórym w głowach przejaśni i przestaną głupoty pisać!!! Głupie gadanie, że ktoś zmarł, bo miał choroby towarzyszące. Czy to jest usprawiedliwienie, czy w tej sytuacji przedwczesna strata kochanej osoby nie jest tragedią???? Co byś powiedział, gdyby Twoja kochana osoba, która miała jakieś chorobę towarzyszącą i żyła z nią przez lata, nagle odeszła z powodu COVID? Też byś machnął ręką i otworzył swój sklep? Każda śmierć, to nie jest wyłącznie numer w statystykach, to jest człowiek !!! - Otwierajcie. Jak się ktoś u was zarazi to pójdziecie nie tylko z torbami ale do pudła.. A rodzina na bruk.. Warto czasami myśleć.. będziesz odpowiadał za śmierć zakażonych u Ciebie klientów. - Jak dadzą karę to już po Tobie. Jak nie zapłacisz pójdziesz siedzieć. Ja będę patrzyła czy wszystko robisz legalnie. I żadnych państwowych dopłat, dofinansowań, wsparć, zapomóg, zwolnień, dotacji i tych wszystkich darmowych pieniędzy z naszych podatków... Jedź do UK i doceń to co masz w Polsce dzięki mądrej polityce naszego rządu. Może tam sobie coś otworzysz ? Jasne otwórz. Koronawirus to ściema na całym swiecie. Każdy Taa to widzi. żenada
bDJJraUP
klienci
miesiąc temu
Ja mam nadzieję że nikt nie będzie chodził do tych otwartych restauracji. Cała Europa się zamyka a w Polszy bidoki otwierają swoje bidne biznesiki... to se otwierajcie , a my i tak nie będziemy do was chodzić dopóki epidemia się nie skończy. -- Otwierajcie. Tylko nie zapomnijcie napisać OŚWIADCZENIA, ŻE PRZEJMUJESZ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TYCH KTÓRYCH ZARAZISZ, A SIEBIE LECZYSZ NA WŁASNY KOSZT. = Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Kto ma robić kasę a mu zabraniają - wiadomo, że będzie psioczył na decydentów zamknięcia. Lekarze obiektywnie oceniają sytuację epidemiologiczną, bo osobiście odłączają aparaturę od martwych już ofiar COVID. Wiem, że bankructwa Restauratorów to tragedia ich Rodzin, ale śmierć chorych to RÓWNOWAŻNA tragedia innych Rodzin. Tego się nie mierzy. Tekst typu "nie macie nic do gadania" jest co najmniej wyrazem niezrozumienia sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. Czy byłoby to PO czy PSL, czy obecnie PIS - wszyscy postępowaliby tak samo. Może napiszcie skargę do SARS-CoV-2, co? To obiektywna instancja :)
Przepis.
miesiąc temu
Przecież tak jest w całej Europie i Polska nie jest wyjątkiem. Brawo Panie Morawiecki musimy utrzymać przepisy. = Buntują się zwłaszcza ci, którzy wcześnie działali lekko na lewo, trochę pod stołem, trochę po znajomości etc i gdy przyszło im wyliczyć poziom wsparcia od państwa okazało się, że uczciwemu sąsiadowi należy się parę baniek a jemu figa z makiem. Ot powód tego, że jedni zadowoleni lub przynajmniej w miarę zadowoleni a inni płacz i zgrzytanie zębów. - Przedsiębiorcy nie powinni się buntować, bo rząd wyraźnie mówił że wszystko zależy od szczepień. Jeżeli połowa społeczeństwa zostanie zaszczepiona to będzie można wracać do normalności. - To nie wina rządu, że wirus jest i że trzeba było wprowadzić obostrzenia. Dla rządu priorytetem musi być zdrowie ludzi i jak najmniejsza ilość zakażeń oraz zgonów. = Nikt nie mówił, że z dniem 18 stycznia wszystkie obostrzenia zostaną zlikwidowane, wszystko było uzależnione od liczby zakażeń, rozwoju pandemii i szczepień. Sytuacja nadal jest ciężko a zakażonych jest sporo więc jak rząd ma otworzyć wszystko... Brak słów, przecież rząd też chce otwarcia gospodarki i normalnego funkcjonowania kraju, ale jaki to ma sens teraz otwierać gospodarkę kiedy jeszcze szczepienia raczkują. Trzeba poczekać aż będą ogólnodostępne dla wszystkich. : (( I bardzo dobrze, niech dostaną kary. Takim zachowaniem narażają innych na wirusa, brak odpowiedzialności z ich strony ! Tyle osób umiera a ludzie nadal bagatelizują problem. :))
...
Następna strona