Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. MIW
|
aktualizacja

Jeszcze większe podwyżki w ZUS. "Jest na to zgoda polityczna" [NEWS MONEY.PL]

267
Podziel się:

Pracownicy ZUS otrzymają podwyżki jeszcze w tym roku i będą one większe, niż planowano – dowiedział się nieoficjalnie money.pl. Początkowo Zakład chciał podwyższyć pensje średnio o 300 zł na osobę, teraz kwota ta ma wzrosnąć nawet o kolejnych kilkaset złotych – wynika z treści e-maila, wysłanego przez ZUS do pracowników, do którego dotarła nasza redakcja.

Jeszcze większe podwyżki w ZUS. "Jest na to zgoda polityczna" [NEWS MONEY.PL]
Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Zakład podwyższy płace pracowników o kilkaset złotych (East News, Bartosz Krupa)

Redakcja money.pl dotarła do e-maila, wysłanego przez ZUS do pracowników, według którego planowane podwyżki mają być wyższe nawet o kilkaset złotych.

Podwyżki dla pracowników ZUS większe niż zakładano

Jak opisano w wiadomości, podniesienie kwoty podwyżek jest możliwe dzięki realizowaniu przez ZUS nowych zadań:

Dostępna wcześniej kwota na podwyżki (średnio po 300 zł na pracownika) dzięki obsłudze nowych zadań przez ZUS może zostać znacząco podwyższona. Dodatkowo pozyskane środki, które zostaną przeznaczone na wzrost uposażeń, są wyrazem docenienia zaangażowania pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w realizację nowych zadań, nałożonych w ostatnim czasie na naszą instytucję – można przeczytać w e-mailu ZUS do pracowników, do którego dotarliśmy.

ZUS wymienia przy tym m.in. wsparcie w programach Dobry Start 300+, świadczeniu 500+ czy wypłatach 13. i 14. emerytury, ale też obsługę uchodźców z Ukrainy. Jak zaznacza Zakład w wiadomości, "właściwa organizacja pracy pozwoliła na osiągnięcie dodatkowych oszczędności, które również zostaną przeznaczone na wzrost wynagrodzeń".

Według naszych nieoficjalnych informacji, o podziale środków zadecyduje Zakład w porozumieniu ze związkami zawodowymi. Istnieje też spora szansa, że podwyżki zostaną wypłacone jeszcze w lipcu, z wyrównaniem od 1 stycznia. – Jest na to zgoda polityczna – twierdzi nasz informator.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zamiast szaleństw zaciskanie pasa. ZUS udostępnił najnowsze prognozy emerytalne

Podwyżki w ZUS. Konflikt ze związkiem zawodowym w tle

Na początku czerwca informowaliśmy, że pracownicy ZUS mają otrzymać podwyżki średnio o 300 zł na osobę. Nasi informatorzy potwierdzali wówczas, że Zakład zabezpieczył już fundusze na ten cel.

W tle podwyżek dla urzędników ZUS jest konflikt z jednym ze związków zawodowych – Związkową Alternatywą. Jak pisaliśmy w money.pl, zarząd ZA w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych zdecydował o rozpoczęciu strajku generalnego 27 czerwca. Strajk ma być bezterminowy i objąć cały kraj.

Związek przekazał, że bezpośrednią przyczyną decyzji o akcji strajkowej było zwolnienie dyscyplinarne liderki Związkowej Alternatywy w ZUS i zarazem głównej negocjatorki w sporze zbiorowym Ilony Garczyńskiej. Jednocześnie związek podtrzymał wszystkie wcześniejsze postulaty płacowe. Domaga się też dymisji prezes ZUS Gertrudy Uścińskiej.

Rzecznik ZUS Paweł Żebrowski twierdzi, że Związkowa Alternatywa atakuje Zakład i manipuluje faktami. – Niestety, w ostatnim czasie spotykamy się z atakami ze strony jednego ze związków zawodowych, który w każdy możliwy sposób chce zakłócić pracę ZUS na rzecz obywateli. Przykładem tego jest rozpowszechnianie fałszywych informacji o możliwym strajku. Tymczasem przeprowadzenie jakiekolwiek akcji protestacyjnej byłoby niezgodne z prawem – podkreślał w oświadczeniu dla mediów sprzed kilku dni Żebrowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(267)
Choineczka
3 miesiące temu
Pracuję w ZUS w dziale emerytalno- rentowym. Zajmuję się wyliczniem emerytur rent staż składek zmianą adresów kont zgonami skierowaniami na komisje lekarskie i komornikami.Dziennie otrzymuje od 8 do 20 nowych akt. Na dzień dzisiejszy mam na stanie 118 spraw. Na wszystkie jest termin i on jest najważniejszy. Moja za miesiąc maj 2674zł na rękę. To chyba wstyd. Taka odpowiedzialność a takie wynagrodzenie. Jeszcze żebyście zobaczyli w jakich warunkach my pracujemy to woła o pomstę do nieba. Tylko dół- obsługa klienta jest doinwestowane. Szklanki myjemy w umywalce w kiblu bo brak socjalnego a kanapki jedzone przy biurku
logiki regene...
3 miesiące temu
reincarnation of self in life sources symulacja lub samosymulacja realnego zycia w komorkowej rekreacji organicznego systemu koncepcyjnej duszy personalnego muzgu i sieci neuronowych adaptacyjnych klas programu rewitalizacji ciala
Zusowiec
3 miesiące temu
W ZUS są bardzo małe wynagrodzenia średnio płaca wynosi ok 3500-4000 . Nie ma żadnych dodatków. Stażowy zabrali w 2000 r. W samorządzie mają zarobki 50 procent wyższe. Tam szukajcie oszczędności. ZUS obsługuje wszystkie pomysły rządu i nie mamy żadnych podwyżek.
mmm
3 miesiące temu
a miało być tanio, zabrali z opieki 500 plus bo były zbyt duże koszty obsługi (0,80%) przenieśli do ZUS i dali im 1,5 % na obsługę. ale matematyka :)
obatel X
3 miesiące temu
czyli ZUS ukradnie z naszych składek nie wypłaconych emerytur, obniżenie jakości obsługi ubezpieczonego oraz ograniczenie świadczeń
...
Następna strona