Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Joker wchodzi na rynek. Spar Polska ma nową nazwę

0
Podziel się

Logo Spar Polska przechodzi do historii. Wkrótce zastąpi je Joker TNC. Zmiany zostały już zgłoszone do Krajowego Rejestru Sądowego, ale formalnie nie zostały jeszcze sfinalizowane.

To koniec batalii o to, kto ma prawo do rozwoju sieci sklepów Spar w Polsce
To koniec batalii o to, kto ma prawo do rozwoju sieci sklepów Spar w Polsce (PAP, Patrick Lux)
bEqhpUYB

Zmiana nazwy to jeden z wielu elementów realizacji porozumienia zawartego na początku lutego pomiędzy Spar Polska a jego konkurentem, Spar Group z RPA, oraz centralą sieci Spar (Spar International) – ustalił serwis "Wiadomości Handlowe". Wcześniej strony długo spierały się o to, kto ma prawo do rozwoju sieci sklepów Spar w Polsce.

Wiadomości Handlowe nie uzyskały jednoznacznej odpowiedzi od Spar Polska, czy Joker będzie tylko nową nazwą spółki wchodzącej w skład Bać-Polu, czy także nowym szyldem sklepowym.

bEqhpUYD

Spar Polska, a w zasadzie już Joker TNC, to operator sieci 127 franczyzowych sklepów spożywczych. Liczba ta wkrótce spadnie, gdyż na mocy niedawnego porozumienia franczyzobiorcy rzeszowskiej spółki mają czas do końca lutego na rezygnację ze współpracy ze Spar Group.

Większościowym udziałowcem spółki Joker TNC jest znajdujący się w restrukturyzacji Bać-Pol. Grupę kapitałową tworzą jeszcze Marspol (również w restrukturyzacji) i Serpol (w upadłości).

Zobacz także: Obejrzyj: Jaki kredyt może wziąć mikroprzedsiębiorca?

Czasu na wybór nowego szyldu franczyzobiorcy mają coraz mniej, a sytuacja, w której się znaleźli, nie jest pozbawiona wątpliwości. Jak zauważają "Wiadomości Handlowe", wciąż - przynajmniej zdaniem niektórych - istnieją wątpliwości interpretacyjne odnośnie tego, co stanie się z franczyzobiorcami, którzy nie zmienią dotychczasowego, rzeszowskiego operatora na Spar Group. Niektórzy franczyzobiorcy Spar Polska twierdzą, iż zapewniono ich, że nawet jeśli nie przejdą pod skrzydła Spar Group, to i tak będą mogli korzystać z szyldu Spar na swoich sklepach - i to tak długo, jak tylko pozwala im na to dawna umowa, zawarta jeszcze ze Spar Polska.

bEqhpUYJ

- Partnerzy muszą jak najszybciej uzyskać pewność prawną w zakresie używania marki, pod jaką działają. Prawo do używania marki, w tym prawo do udzielania licencji w Polsce należy do Wasz Sklep Spar i tylko Wasz Sklep Spar może regulować te kwestie z partnerami detalicznymi. Kwestie te powinny być jak najszybciej uregulowane, także ze względu na interes konsumentów i dostawców, którzy powinni być należycie poinformowani, czy dany sklep jest sklepem partnerskim Spar - dodano w stanowisku, które wpłynęło do redakcji "WH".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqhpUZe
KOMENTARZE
(0)