Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|

Kaczyński: inflacja za kilka miesięcy zacznie gasnąć

1229
Podziel się:

- Widzę w Polsce trzy zagrożenia: pierwsze to grupy, które za nic mają polskie interesy, drugie to inflacja, która jeśli nie zostanie opanowana, może bardzo zaszkodzić gospodarce, trzecie – kolejna fala pandemii, której nie można lekceważyć – powiedział Jarosław Kaczyński w "Sygnałach Dnia" w Polskim Radiu.

Kaczyński: inflacja za kilka miesięcy zacznie gasnąć
W najbliższym czasie rząd przedstawi założenia pakietu antyinflacyjnego, który powstrzyma gwałtowny wzrost cen - powiedział prezes PiS (PAP, Rafa� Guz)

Kaczyński powiedział, że sytuacja gospodarcza Polski jest dobra. Zaznaczył, że co prawda inflacja jest zbyt duża, "ale będzie przedstawiony społeczeństwu pakiet antyinflacyjny i wydaje mi się, że będzie on w znaczniej mierze skuteczny".

- Analizy mówią dość optymistycznie, że za kilka miesięcy inflacja zacznie gasnąć, na to liczymy – stwierdził prezes PiS.

"Łukaszenka jest nieprzewidywalny"

Wicepremier szeroko komentował kryzys na granicy, podkreślając, że Łukaszenka jest "przeciwnikiem nieprzewidywalnym".

- Mamy już w tej chwili do czynienia z wojną hybrydową, nie sądzę jednak by Łukaszenka odważył na rozpętanie wojny z użyciem broni – przyznał prezes PiS. – Opozycja nawołuje do zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego tylko po to, by zaraz po spotkaniu pobiec przed kamery i wygłaszać komentarze polityczne. Poza tym Rada nie ma żadnych uprawnień. Mówią też o umiędzynarodowieniu tego konfliktu, my mówimy – wszystko w swoim czasie. Być może ten czas jest coraz bliższy. Dyplomacja wymaga jednak dyskrecji.

Zobacz także: Co z Kaczyńskim? Rzecznik rządu uspokaja

Jarosław Kaczyński był także pytany o możliwość zawetowania przez Polskę unijnego programu ekologicznego "Fit for 55".

- Jest taka opcja – przyznał prezes PiS. – My rozumiemy, że mamy do czynienia ze zmianą klimatu, że stało się to z winy człowieka, na skutek dużej emisji CO2 i chcemy włączyć się w transformację energetyczną. Trzeba jednak brać pod uwagę, że Polska na starcie znajdowała się w najgorszej sytuacji i chcemy, by zostało to uwzględnione.

Kaczyński powiedział, że Polska buduje elektrownie gazowe, a także elektrownie wiatrowe na Morzu Bałtyckim oraz będzie budować energetykę atomową.

- Zrobimy wszystko, co trzeba, ale jest kwestia tempa. Próbuje się narzucić takie tempo, które nie doprowadzi do tego, że Polska będzie miała mniejsze emisje, tylko doprowadzi do tego, że - używając znanego powiedzenia - pójdziemy z torbami - ocenił.

Tajemnice Donalda Tuska

Został też zapytany czy istnieje korelacja działań KE z działaniami szefa PO Donalda Tuska.

- Donald Tusk kiedyś tajemniczo powiedział, że on wie jaką drogą Platforma dojdzie do władzy i kilka jeszcze innych osób, które powinny wiedzieć też wiedzą, ale innym to on nie powie, więc proszę sobie wyciągnąć z tego wnioski, bo sądzę, że one są dosyć łatwe do wyciągnięcia - odparł szef PiS.

Na pytanie o plotki, mówiące o tym, że Daniel Obajtek pożegna się z fotelem prezesa Orlenu, Kaczyński mówi krótko: nie ma o tym mowy.

- Pan Daniel Obajtek się świetnie sprawdza w roli szefa Orlenu i tego budowniczego naprawdę wielkiego przedsięwzięcia gospodarczego, tego wielkiego koncernu, który będzie największy w tej części Europy - powiedział prezes PiS. - I jednocześnie jest już dzisiaj traktowany przez te największe koncerny z tej dziedziny - mówię o koncernach petrochemicznych - jako nie tylko potencjalny konkurent. I to już jest dobry znak, dobry znak, że zaczynamy i tutaj się jakoś liczyć.

Jak dodał, "jak się komuś coś udaje, to się nagle okazuje, że jest bardzo wielu takich, którzy by go chcieli zmienić".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1229)
Proste
3 lata temu
A utraty niepodległości po rozbrojeniu i rozłożeniu na łopatki polskiej armii nie widzisz?? Teraz ściągasz do Polski neoKrzyżaków i co nam zafundujesz do przyszłej jesieni? Rozbiory?? Panie Kaczka naród tego Panu nie wybaczy chyba, że prowadzisz osobiście ostateczne rozwiązanie kwestii polskiej ..... więc już nie będzie miał kto nie wybaczać.
I0opes
3 lata temu
Obawiam się że nie ma racji tym bardziej że moje oszczędności lecą permanentnie w błoto!
sama prawda
3 lata temu
interes Polski według pis-dać pracę w zarządach fundacjach ,spółkach tysiącom pisowcom ,brak odpowiedzialności za afery ,przekręty ,wyłudzenia i oszustwa chyba że jest z opozycji ,obalić wszystkie autorytety a na ich miejsce miernoty np najważniejszy sędzia w Polsce przyłęcka
Mamy ceny zac...
3 lata temu
Obiecali że doganimy Europe zachodnią i tak też uczynili...pis słów nie rzuca na wiatr....
Pati
3 lata temu
Największym szkodnikiem w PL jest oczywiście sam PIS! Prezes zapomniał o tym powiedzieć? bo lepiej tej informacji nie lekceważyć!
...
Następna strona