Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kamil Bortniczuk już nie jest wiceministrem. Złożył dymisję

Kamil Bortniczuk złożył dymisję ze stanowiska wiceministra funduszy i polityki regionalnej. We wtorek po południu poinformował, że chce być tak wiarygodny jak Jarosław Gowin, czyli lider jego ugrupowania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Kamil Bortniczuk złożył we wtorek dymisję ze stanowiska wiceministra funduszy i polityki regionalnej (Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)

Bortniczuk wiceministrem był od grudnia 2019 roku. Po zaledwie 4 miesiącach zrezygnował z pełnionej funkcji.

Jak tłumaczył podczas konferencji prasowej, chciał być wiarygodny, podobnie jak jego szef Jarosław Gowin. Bortniczuk jest bowiem przedstawicielem Porozumienia.

Przypomnijmy, że w poniedziałek Gowin zrezygnował z funkcji wicepremiera oraz ministra nauki. Tłumaczył to brakiem zgody na przeprowadzenie wyborów korespondencyjnych 10 maja.

Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

W późniejszych głosowaniach nie poparł projektu ustawy, zgłoszonego przez PiS. W przeciwieństwie do Bortniczuka, który podniósł rękę za forsowanymi przez PiS rozwiązaniami.

Porozumienie Jarosława Gowina nie zgodziło się na przeprowadzenie majowych wyborów w całości drogą listowną.
Jarosław Gowin opuszcza rząd. Rozłam przez termin wyborów

Były już wiceminister funduszy wcześniej podkreślał, że nie poprze pomysłu wyborów 10 maja. Później jednak zdanie zmienił.

- Ponieważ przy braku woli opozycji do współpracy przy poprawce konstytucyjnej, alternatywą dla głosowania korespondencyjnego jest głosowanie klasyczne - znacznie bardziej niebezpieczne w dobie koronawirusa - tłumaczył.

W rządzie Mateusza Morawieckiego pozostało jeszcze kilku ministrów z Porozumienia Jarosława Gowina.

Są wśród nich Jadwiga Emilewicz (minister rozwoju) oraz wiceministrowie: Marcin Ociepa (resort obrony narodowej), Andrzej Gut-Mostowy (resort rozwoju), Wojciech Maksymowicz (Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Iwona Michałek (Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej) oraz Wojciech Murdzek (resort rozwoju). Porozumienie ma także kilku wicewojewodów.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-04-2020

GoliathSA panu Bortniczukowi wciąż się wydaje, że Polacy to debile, którzy dadzą się nabrać na te zagrywki na pokaz hahahahaha! Wszak wszyscy wiedzą, że kiedy … Czytaj całość

07-04-2020

gregdziekuje za normalnosc PIS to najgorsze co mogło spotkac polske.

07-04-2020

IgorGowin nigdzie niepotafi się odnieść. Zawsze po jakimś czasie rozgrywa swoje gierki.

Rozwiń komentarze (7)