Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kara dla Apple'a. Celowo spowalniał telefony

Apple zapłaci 25 mln euro za celowe spowalnianie działania starszych telefonów i nieinformowanie o tym klientów. O karze, po dwóch latach postępowania, zdecydował francuski urząd ochrony konkurencji i konsumenta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Apple zapłaci grzywnę. 25 mln euro za celowe spowalnianie smartfonów

Według francuskiego urzędu właściciele iPhone'ów "nie zostali poinformowani, że instalowanie aktualizacji iOS (10.2.1 i 11.2) może spowolnić ich urządzenia", a tym samym koncern dopuścił się "oszukańczej praktyki handlowej". W ramach zawartej ugody Apple musi zamieścić informację o orzeczeniu na swojej francuskojęzycznej stronie internetowej - podaje PAP.

Firma przyznała się, że spowalniała starsze modele iPhone'ów za pomocą aktualizacji oprogramowania w grudniu 2017 roku. Postępowanie wszczęto po złożeniu pozwu przez organizacje konsumenckie.

Apple przeprosił wtedy użytkowników swoich telefonów i poinformował, że obniża koszty wymiennych baterii dla telefonów po upływie okresu gwarancji. W styczniu 2018 szef koncernu Tim Cook zapowiedział też nową aktualizację systemu, pozwalającą wyłączyć spowalnianie starszych telefonów.

W USA sprawa obniżania wydajności starszych modeli smartfonów Apple odbiła się szerokim echem. Koncern miał także problemy prawne m.in. we Francji, Włoszech i Korei Południowej.

Obejrzyj: 5G w Polsce. Od kiedy będzie można korzystać?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-02-2020

realistaludzie którym taki numer Apple zrobił powinni poinformować o tym Apple że odchodzą od nich chyba że w ramach przeprosin dostaną nowy telefon albo … Czytaj całość

08-02-2020

Piotrwydaję mi się, że podobnie jak z VW, to nie dotyczy tylko Apple... nawet nie dotyczy tylko telefonów. Mój smartfon, na którym niczego nie instaluje, … Czytaj całość

08-02-2020

Za co ta kara?Ta wspaniała funkcjonalność pozwalała nieświadomym użytkownikom zorientować się, że używają przestarzałych urządzeń i trzeba pędzić kupić na kredyt … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (18)