Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Kary za podlewanie i mycie auta. Minister rozwiewa wątpliwości

- Odchodzimy od tego typu rzeczy. Największą karą niech będzie cena za wodę - powiedział minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk pytany w programie "Money. To Się Liczy", czy w związku z suszą będą kary za mycie samochodu czy podlewanie ogródka. Rząd nie tylko nie planuje nakładać mandatów, ale także przygotowuje abolicję dla studni z poborem powyżej 5 m sześc. - Do pięciu metrów to wykorzystanie na użytek gospodarstw domowych, natomiast większy pobór chcemy zalegalizować i opomiarować, by mieć nad tym kontrolę - wyjaśnił Gróbarczyk. Minister zapewnił, że choć kar nie będzie, to rząd niezmiennie apeluje o rozsądne korzystanie z wody i podlewanie na przykład wieczorami, kiedy parowanie jest mniejsze.

KOMENTARZE
(71)
Ula
4 lata temu
Ponad 70 proc zuzycia wody w polsce to przemysl. Nie szukajcie wiec oszczednosci u zwyklego kowalskiego...
Czytelnik
4 lata temu
Bez podlewania nic nie urośnie.a przecież system korzeniowy roslin nie pobiera wodę ,ale także zatrzymuje ją w glebie.Trzeba edukować ludzi, dawać darmowe np. beczki na deszczówkę, obniżyć ceny sadzonek drzew owocowych , nasion tzw. kwietnych łąk.Uczyć, jak oszczędzać wodę, obsiewać tzw. nieużytki rolne.Podwyżki cen wody nie rozwiążą problemu.
Dno
4 lata temu
Wczoraj padało cały dzień a moja mądra sąsiadka podlewała pół godziny kwiatki
Many
4 lata temu
No to mamy demokratyczny wybór za co zapłacimy: 500 za próbę skorzystania z myjni, 500 za mycie auta pod domem czy 500 za brudną karoserię pojazdu.
.......
4 lata temu
Więcej betonowania koryt rzek ( pod pozorem regulacji), więcej przedsięwzięć melioracyjnych
...
Następna strona