Trwa ładowanie...
bErrLuXp

Notowania

Przejdź na

Kary za wypalanie traw. Nawet 12 lat więzienia

- Wypalanie pozostałości roślinnych jest zabronione. Mandat może sięgnąć nawet 5 tys. zł - mówi w programie WP Koronawirus Krzysztof Batorski, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Na tym jednak nie koniec. - Jeśli pożar spowoduje zagrożenie życia lub mienia, to sankcja może sięgnąć 10 lat więzienia. Jeśli skończy się śmiercią, to kara może wynieść 12 lat pozbawienia wolności - podkreśla Batorski. Jak jednak zwraca uwagę przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej, bardzo trudno złapać podpalacza na gorącym uczynku. A dopiero wtedy można ukarać sprawcę. - Młodzi ludzie mają świadomość szkód, ale starsi wciąż są przekonani, że wypalanie traw użyźnia glebę. A to nieprawda - mówi Krzysztof Batorski, nawiązując do pożaru, który trawi obecnie Biebrzański Park Narodowy.

0
0
4
Podziel się
Komentarze (4)
zobacz więcej komentarzy (4)
bErrLuXB
KOMENTARZE
(4)
hjkh'
rok temu
.......od zarania dziejów wypalało się aby użyźnić i zlikwidowaćszkodniki
Norweg
rok temu
W cywilizowanych krajach istnieją nakazy wypalania traw np Norwegia,Szwecja .natomiast w Polsce wytyczne ustalają strażacy, czytaj djeciarze. Chodzi im o to by w trawach rozwijały się kleszcze i komary.
Rolnik
rok temu
Trawy podpalaja gowniarze którym się nudzi a nie rolnicy starsi czy młodsi. Te czasy dawno się skończyły rolnik nawet jeśli wierzy w wypalanie to ma zbyt wiele do stracenia
bErrLuXT
Dubliner
rok temu
To ,że popiół użyźnia glebę to nie mit. Czasami wypalanie jest potrzebne,tylko bez samowolki.