Notowania

KE chce pokazać polskim sołtysom Brukselę. Organizuje wyjazd

Komisja Europejska zaprasza sołtyski i sołtysów wsi dolnośląskich i opolskich do udziału w wyjeździe do Brukseli. Mają zobaczyć, jak funkcjonuje UE z bliska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Sołtysi zaproszeni do Brukseli. (Fot: Adam Burakowski/REPORTER)

Zaproszenie dla polskich sołtysów wydało przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej. Koszty podróży do Brukseli i z powrotem, dwóch noclegów oraz częściowo koszty wyżywienia pokrywa KE.

Sołtysi i sołtyski zwiedzą siedzibę Komisji Europejską oraz Parlament Europejski oraz wezmą udział w specjalnych spotkaniach dotyczących inicjatyw, jakie podejmuje KE dotyczących wsi i jej mieszkańców.

Polityka rolna, unijne programy rozwoju obszarów wiejskich, polityka regionalna KE, ochrona środowiska czy przeciwdziałanie zmianom klimatu na obszarach wiejskich, to tematy, które bezpośrednio mają zainteresować przedstawicieli polskich wsi. Wszystkie spotkania będą prowadzone w języku polskim.

Obejrzyj: UE krytykuje 500+. "Nikt nie rezygnuje z pracy dla pięciuset złotych"

Zgłaszać się można do 4 września do godz. 12 za pośrednictwem poczty elektronicznej do Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej z siedzibą we Wrocławiu. Wyjazd przeznaczony jest dla 24 osób, a pierwszeństwo udziału będą miały osoby, które nigdy nie uczestniczyły w podobnych wizytach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-08-2019

irekSoltysowa Szydlo już dawno zwiedza i jeszcze jej za to placa

14-08-2019

ZłyTo przecież pierwszy GUMOFILC już jest tam . /szydło /

14-08-2019

polto kukiz ityszka juz chyba spakowani

Rozwiń komentarze (9)