Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|
aktualizacja

Klub fitness zapisuje klientów do kadry w przeciąganiu liny. Będzie kara?

10
Podziel się:

Warszawski prywatny basen i siłownia znalazły sposób, by działać mimo ograniczeń. Każdy klient dołącza do kadry narodowej Polskiego Związku Przeciągania Liny. Trzeba zapisać się, uiścić składkę członkowską i można zupełnie legalnie ćwiczyć i pływać.

Klub fitness zapisuje klientów do kadry w przeciąganiu liny. Będzie kara?
Przeciąganie liny to sport z długimi tradycjami (zdjęcie poglądowe) (Flickr)

Przedsiębiorcy robią co mogą, by pomimo zakazów uruchamiać działalność. Z tej potrzeby lodowisko w Szczecinie stało się kwiaciarnią, a kilka restauracji prowadziło szkolenia z jedzenia i picia wybranych z karty posiłków i napojów. Wszyscy ci przedsiębiorcy zapewniają, że nie naruszają prawa, a jedynie stosują się do słów wiceministra finansów Piotra Patkowskiego i nieco się przebranżowili.

Jeszcze inny sposób na otwarcie basenu znalazł właściciel obiektu a warszawskich Kabatach. Stworzył w swoim obiekcie sekcję Polskiego Związku Przeciągania Liny. Za niewielką opłatą można do niego przystąpić, co pozwoli na korzystanie z basenu czy siłowni – informuje serwis "Halo Ursynów".

Tylko garstka osób wejdzie do obiektów sportowych

Od 28 grudnia obowiązują zaostrzone zasady. O ile wcześniej z klubów mogły korzystać osoby deklarujące, że przygotowują się do zawodów sportowych (i wystarczyło samo złożenie deklaracji o przygotowaniu się do zawodów), to teraz wstęp do obiektów sportowych mają wyłącznie sportowcy będący kadrowiczami reprezentacji narodowej i posiadający licencję związkową.

Zobacz także: Siłownie do zamknięcia. Już nie wystarczy "przygotowanie do zawodów"

Piotr Kędzia-Stępkowski właściciel klubu fitness Bodyshape oraz basenu Aqua Spa przyznaje, że jak najszybsze otwarcie obiektów dla szerszej grupy klientów to dla niego "być albo nie być".

- Pracuje tu ok. 30 osób i nie wszyscy dostali jeszcze wypłatę za poprzedni miesiąc. Załapaliśmy się jeszcze na poprzednią Tarczę Antykryzysową. Teraz nie dostaniemy nic, ponieważ badają nasze obroty z 2019 roku i 2020 roku, a one są podobne. Tyle, że w zeszłym roku mieliśmy tylko jeden obiekt. Teraz mamy dwa i koszty są nieporównywalnie większe – powiedział w rozmowie z "Halo Ursynów".

Stąd pomysł utworzenia sekcji Polskiego Związku Przeciągania Liny, który prowadzi aktualnie nabór do szerokiej kadry narodowej. Będąc członkiem PZPL, można bez przeszkód korzystać z basenu czy siłowni, a klub może zarobić na swoje utrzymanie.

Przystąpić do związku może prawie każdy. Należy opłacić roczną składkę, która wynosi 25 zł, oraz przejść test sprawnościowy (którego termin może jednak zostać wyznaczony później niż termin pierwszego treningu). Po spełnieniu tych warunków dana osoba staje się w pełni legalnym zawodnikiem kadry narodowej. I może korzystać z siłowni czy basenu. Wszystko jest lege artis, zapewnia właściciel.

Przeciąganie liny wydaje się, w powszechnym odczuciu, sportem mało atrakcyjnym, jednak do sekcji zapisało się już około 200 zawodników i to nie tylko z Ursynowa. Fakt, że dzięki dokumentowi zupełnie legalnie można korzystać z siłowni i basenu z pewnością podnosi popularność przeciągania liny wśród miłośników sportu w Warszawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(10)
bartosz
rok temu
AVATAR centrala ruchu / centrum wspinaczkowe w Krakowie też zapisuje do kadry narodowej żeby móc się dalej normalnie wspinać, więc jak widać nie tylko kluby fitness sobie radzą
Xxl
2 lata temu
I dobrze robią .dla małych przedsiębiorstw 5 tysi na waciki.a dla prosiaka Rydzyka miliony!!
Julek
2 lata temu
Chodzi o to aby przejąć obiekty sportowe,hotele,galerie handlowe i wszystko upaństwowić . Taki jest plan Jarosława a przy okazji poumierają ludzie na inne choroby i jak upaństwowią szpitale to bądź miejsca i fajne etaty dla towarzyszy.
Pazerny
2 lata temu
Stać was na dwa obiekty to płaćcie tak się kończy Polska pazerność wiecznie mało i mało i dej i dej ti my polacy :|||
mundurowy
2 lata temu
To chyba jasny przekaz, że należy uruchomić siłownie, baseny i inne rzeczy. Wszystko jest legalne, więc nie wiem za co maja być karani. Tak samo działają adowkaci, znależli luke w prawie i sposób na roziwiązanie i po temacie.