Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kodeks pracy wymaga zmian. "Potrzebne są nowe rozwiązania dotyczące czasu pracy"

- Nowelizacja kodeksu pracy jest bardzo potrzebna chociażby w zakresie czasu pracy – uważa prof. Monika Gładoch, specjalista prawa pracy, UKSW. – To, co się pojawia w tarczy 1 i 2, jest interesujące, ale dotyczy sytuacji kryzysowej. A chodzi o zmiany dotyczące elastycznego czasu pracy, a także jej organizacji. Mówię m.in. o różnoważnym czasie pracy, który polega na tym, że w pewnych miesiącach pracujemy dłużej, w innych zaś krócej. I to się w okresie rozliczeniowym równoważy.

0
0
146
Podziel się
Komentarze (146)
zobacz więcej komentarzy (146)
KOMENTARZE
(146)
Guag Crew - W...
2 lata temu
Uelastycznić czas pracy! Zmniejszyć pozapłacowe koszty pracy!
Legia
2 lata temu
U nas w Mebliku sprzedaż jak nigdy dotąd a pensja w dół, teraz to będzie wyzysk a właściciel się śmieje bo teraz go PiP nie ruszy.
TakaPrawda
2 lata temu
w uk na budowie - 10 godzin dziennie (przez 7 dni w tygodniu!!!) , do tego podróż do i z pracy czasami 2 + 2 godziny (rzecz jasna dojazd do i z jest PŁATNY) AS i JESZCZE potrafią zapytać o pracę w nadgodziny. Tylko że ja dajmy na to na weekend (jak mam wolny) do obcego kraju mogę pojechać mając opłacone loty i hotel za DNIÓWKĘ !! taka jest różnica pomiędzy Polską a krajami cywilizowanymi gdzie za ciężką pracę potrafią płacić ciężkie pieniądze właśnie dla tego FIZOLA, który jest najniżej bo wiedzą że jeśli on nie wykona pracy to i oni nie zarobią. Jak się dowiedziałem ile firma miała zysku natychmiast poszedłem po podwyżkę i zwiększony przelew miałem w tym samym tygodniu. A ostatnio jak przeczytałem o tym co się dzieje w Polsce - dajmy na to jak traktowane są szwaczki … to się po prostu popłakałem. Przy takim podejściu Prezesów do pracowników jak to ma obecnie miejsce w Polsce - TEN KRAJ NIGDY NIE BĘDZIE MÓGŁ SIĘ NAZYWAĆ CYWILIZOWANY!!! NIGDY!!
zak
2 lata temu
Ta specjaliści z kościelnego uniwersytetu juz kombinują jak okraść Polaków. To jest naukowe zaplecze PiSu
ryba
2 lata temu
niech się przyjrzą sektorowi prywatnemu... na budowach 10 godz to standard (wliczone w pensję za 8 godz) do tego dyżury.... i jak to się ma do czasu pracy?? urlopy... nie teraz, teraz jest za dużo roboty.... ; a musisz brać 2 tygodnie...?? itd. dajcie większe możliwości pracodawcom do wykorzystania pracownika....
...
Następna strona