Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Kolejne miliony bezrobotnych w USA. Najnowsze dane dają jednak nadzieję

2
Podziel się

W ubiegłym tygodniu w kolejce po zasiłek stanęło prawie 3,2 mln Amerykanów – wynika z najnowszych danych. W USA z powodu pandemii koronawirusa w ciągu ostatnich 7 tygodni przybyło 33,5 mln bezrobotnych.To dwa razy tyle osób, ile w Polsce pracowało na koniec 2019 roku

Kolejne miliony bezrobotnych w USA. Najnowsze dane dają jednak nadzieję.
Kolejne miliony bezrobotnych w USA. Najnowsze dane dają jednak nadzieję. (Pixabay)
bEiUYgDF

W tygodniu od 2 do 9 maja po zasiłek zgłosiło się 3,17 mln Amerykanów. Ekonomiści spodziewali się nieco mniejszej liczby, bo 3 mln osób. To najlepszy wynik od tygodnia zakończonego 14 marca.

Bezrobotni nadal są liczeni w milionach, dane te nie są jednak takim szokiem, jak te z końca marca i początku kwietnia. Wtedy pojawiła się pierwsza fala wniosków o zasiłek spowodowana epidemią koronawirusa.

Liczba wniosków o zasiłek w USA od 2008 roku.

bEiUYgDH

Amerykański Departament Pracy w każdym kolejnym tygodniu publikował liczby, które jeszcze na początku tego roku wydawały się niewyobrażalne: 6,9 miliona, 6,6 miliona, 5,2 miliona, 4,4 miliona... Sytuacja panująca obecnie na rynku pracy pod względem liczby bezrobotnych jest bezprecedensowa w historii USA i dużo gorsza niż miało to miejsce podczas kryzysu w 2008 roku.

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Ponad 33 mln bezrobotnych w USA robi wrażenie. To dwa razy tyle osób, ile w Polsce pracowało na koniec 2019 roku (16,45 mln).

bEiUYgDN

Chociaż liczba zgłoszeń po zasiłek w USA pozostaje na historycznie wysokim poziomie, widać, że tempo przyrostu nowych bezrobotnych zwalnia. Sugeruje to, że najgorsze uderzenie na rynku pracy mogło już nastąpić. Pełny raport dotyczący sytuacji na rynku pracy w kwietniu poznamy 8 maja.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEiUYgEi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
set08
rok temu
Przecież przeciętnemu robolowi w stanach nie opłaci się iść do pracy skoro ma więcej na zasiłku. Płatny urlop to pierwszy przypadek w historii USA w okresie kampanii wyborczej. A cały świat musi na nich pracować, bo jak nie to , nie zapłacą odsetek od obligacji. Nie będzie zdziwienia, jeżeli dobiją nawet do 50 mln
Obywatele chi...
rok temu
SZAP będą istnieć dopóty dopóki światowa wymiana handlowa będzie rozliczana w dolarze.