Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|
aktualizacja

Kolejny gigant zwalnia w Polsce. Setki osób trafią na bruk

152
Podziel się:

Nokia to kolejny z globalnych koncernów działających w Polsce, który szykuje się do zwolnień grupowych. Pracę straci nawet 800 osób. Ma być to część planu restrukturazynej filii fińskiego giganta, który zaplanowany jest na najbliższe dwa lata. Związkowcy nie ukrywają niezadowolenia z kroków firmy.

Kolejny gigant zwalnia w Polsce. Setki osób trafią na bruk
Nokia zwalnia w Polsce. 800 osób do zwolnienia (Adobe Stock, OlekAdobe)

Przez Polskę przetacza się fala zwolnień w wielkich zakładach. Do niepokojącego trendu dołącza Nokia, która planuje zwolnić w naszym kraju ok. 800 osób – podaje serwis bankier.pl.

Nokia szykuje się do zwolnień

Zwolnienia grupowe są częścią planu restrukturyzacyjnego, który zaplanowany został do 2026 r. Sposób komunikacji o planach firmy nie podoba się jednak związkowcom. Członkowie Atomowej Alternatywy są zdania, że fiński koncern zwolnił już ponad 200 osób.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Król UE" wyrasta na lidera regionu? "To polityk większego formatu"
Firma wszystko trzyma w tajemnicy, co zostało wprost potwierdzone przez panią dyrektor ds. personalnych na zebraniu kadry kierowniczej z pracownikami. W odpowiedzi na pytanie jednego z pracowników o aktualny status zwolnień powiedziała ona, że nie będzie podawać informacji na ten temat do wiadomości ogółu pracowników, a dostęp do nich mają tylko te osoby, dla których jest to konieczne – mówi w rozmowie z serwisem bankier.pl Patryk Wójcicki, przewodniczący Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa w Nokia Solutions and Networks sp. z o.o.

Zarzutów wobec firmy związkowcy mają jednak więcej. Są zdania, że pracodawca zerwał rozmowy ze związkami dotyczące zwolnień już po jednym dniu, mimo że ma ustawowy obowiązek je konsultować. Ponadto – jak wynika z relacji rozmówcy serwisu – firma miała zwolnić osobę objętą ochroną prawną. Niektórzy już złożyli skargi do Sądu Pracy, a ten "wyznaczył firmę do mediacji między nimi a pracodawcą".

Money.pl wysłał zapytania w tej sprawie do centrali Nokii. Na odpowiedź czekamy.

Fala zwolnień w Polsce

O likwidacji zakładu dowiedzieliśmy się w środę. Zrobiono zebranie dla wszystkich pracowników i poinformowano, że zakład będzie likwidowany, bo rzekomo mamy duże straty i zwiększają nam się koszty. Spadło to na nas jak grom z jasnego nieba – opowiedziała money.pl Anna zatrudniona w płockim zakładzie.

Szacuje się, że pracę w Płocku straci nawet ok. 800 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(152)
Robert
miesiąc temu
Jeżeli związkowcom nie odpowiada polityka firmy to sami niech biorą kredyt z banku i nowy swój biznes niech prowadz@ - powodzenia
For a few Eur...
miesiąc temu
Kapital ma narodowosc. A my kapitalu nie mamy. Slupek spada o 1% i juz sie nie oplaca, przenosza produkcje do Indii.
Przykry
miesiąc temu
Nokia w moim odczuciu to połączenie zamordyzmu wobec pracownikòw i niekompetencji ze strony manageròw, w słodkim sosie ròwnouprawnienia i inkluzywności. Pracowałem 2 lata. Nie, dzięki.
Polak
miesiąc temu
korpo zamykają siedziby w bandyckim kraju rządzonym przez sitwę Tuska
greg
miesiąc temu
wychodzi slabis polskiej gospodarki po rzadach pisu
...
Następna strona