Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Piotr Kaszuwara
|

Głosując na Kwaśniewskiego uratujesz Polskę

1
Podziel się:

Polityczny cyrk na kółkach wyślijmy do Brukseli - apeluje Piotr Kaszuwara.

Głosując na Kwaśniewskiego uratujesz Polskę
(Money.pl)

Dziś wielki dzień lewicy w Polsce: 1 maja. _ Dzień walki, a nie święto _, jak powiedział Leszek Miller. Tymczasem polska lewica, zamiast pokazać zęby, systematycznie przekształca się w cyrk. I to na kółkach, na których niedługo odjedzie do Brukseli.

Najpierw skompromitował się SLD, który z hukiem wyrzucił z szeregów Leszka Millera, by później z honorami przyjąć go z powrotem. Później pojawił się Janusz Palikot, u którego trudno nie dostrzec wrodzonego błazeńskiego talentu. Na tych pełnych humoru podwalinach powstała z kolei Europa Plus, do której filipińskim krokiem wkroczył Aleksander Kwaśniewski. Ujawnił od razu, czym w tym cyrku będzie się zajmował.

Zobacz także: Zobacz, byłego prezydenta na konferencji Europy Plus:

Otóż były prezydent będzie wróżbitą. Próbkę talentu zaprezentował na dziennikarce, która chciała zadać mu pytanie. _ Ja te pytania znam już teraz _ - zapewnił roześmiany. Dzięki tej rzadkiej umiejętności Aleksander Kwaśniewski na pewno będzie liderem kabaretu w walce o eurostołki. Szkoda, że nie dowiedzieliśmy się nic na temat założeń programowych nowego, rewolucyjnego ruchu na lewicy. Tak więc Europa plus Palikot, Siwiec i Kwaśniewski minus program, równa się niezła zabawa. Nic poza tym.

Niedługo po nich solowej kariery na scenie kabaretowej zapragnął Ryszard Kalisz. Powołał więc do życia własne stowarzyszenie, które nazwał dumnie _ Dom Wszystkich Polska _, _ czyli chata wuja Rysia. Warszawa ulica Alternatywy 4 _ - jak skomentował to trafnie Leszek Miller. Wie, co mówi, bo szef SLD ma również na koncie własną partię i wykluczenie z SLD, a także kandydowanie z list Samoobrony. Ma zatem świadomość, co to znaczy dobry żart.

To nie wyjątek, ale silna tendencja panująca na polskiej lewicy. Wielu z tych, którzy odchodzą z jakiejś lewicowej partii, tworzy później własną inicjatywę polityczną. Zwłaszcza, jeśli mają medialne twarze i szanse by powalczyć o miejsca w Brukseli. Choć Ryszard Kalisz zdecydowanie zaprzeczył tym spekulacjom, to jestem ciekawy, co będzie mówił tuż przed wyborami? Może powie: _ żartowałem _.

Lewica prezentuje postawę godną czasów, w jakich się znajduje. Jest rozbita i bez pomysłu. To sprawia, że wyborcy, którzy liczą na poważną, lewicową alternatywę wobec PiS i PO, będą musieli obejść się smakiem. Na pewno jednak będą mieli spory wybór na listach do Europarlamentu. To dobry kierunek wyjazdu _ za chlebem _, póki szefem jest tam socjaldemokrata z Niemiec Martin Schulz.

Wózek lewackich partii jest w Polsce już całkiem pokaźnie wypełniony i mam nadzieję, że kiedy już zapakują się do niego wszyscy, szybko odjedzie do Brukseli. Przynajmniej ci klauni znikną mi z oczu.

Czytaj więcej w Money.pl
Kalisz o inicjatywie Kwaśniewskiego. Jest za? Politycy SLD powinni wziąć udział w współorganizowanej przez Aleksandra Kwaśniewskiego inicjatywie tworzenia centrolewicowej listy do PE - uważa.
"Nie będziemy umierać za Palikota" Według niego wszystkie te działania zostały zauważone. Przypomniał, że według ostatniego sondażu TNS OBOP SLD ma - już po ogłoszeniu konkurencyjnej inicjatywy politycznej 13 proc. poparcia.
Panowie na lewicy wypiją butelczynę i się dogadają Krzysztof Janik o relacji Kwaśniewski - Miller.

Autor felietonu jest dziennikarzem portalu Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
znachor
5 lata temu
Kaszuwara, tak przy okazji, u ciebie wszyscy zdrowi i czy przy okazji plucia, lepsze masz trawienie????