Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Bartłomiej Dwornik
|

Kandydatem PiS na nowego premiera będzie...

0
Podziel się:

Tylko jedna osoba ma realne szanse. Innych można sobie darować - pisze Bartłomiej Dwornik.

Kandydatem PiS na nowego premiera będzie...

Jarosław Kaczyński pilnie strzeże nazwiska osoby, która miałaby zastąpić Donalda Tuska na fotelu premiera. Tak pilnie, że nie zdecydował się ujawnić jej nazwiska w obiecanym terminie. Jest jednak tylko jedna osoba, która ma szanse w Sejmie na zdobycie odpowiedniego poparcia.

Kiedy Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało złożenie wniosku nieufności dla Donalda Tuska z okazji pięciu lat jego rządów i obiecało przedstawić kandydata, który miałby po obecnym premierze posprzątać, ruszyła giełda nazwisk. Atmosferę podgrzało jeszcze oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS miał ujawnić nazwisko kandydata podczas marszu _ Obudź się Polsko! _, ale nie ujawnił. Ma to zrobić dziś.

Kto to będzie? Typów jest kilka. Od profesorów: Zyty Gilowskiej, Jadwigi Staniszkis, Ryszarda Bugaja, Piotra Glińskiego, Michała Kleibera i Jerzego Żyżyńskiego po byłą szefową UKE Annę Streżyńską a nawet Jana Marię Rokitę. Solidarna Polska, nie czekając na oficjalne ogłoszenie wyników, podsunęła kolejnego - Tadeusza Cymańskiego.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/57/117049.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wywiady/artykul/tym;marszem;kaczynski;nie;przegoni;tuska;i;platformersow,39,0,1168679.html) *Tym marszem Kaczyński nie przegoni Tuska i "platformersów" * Premier modli się za to, żeby prezes PiS żył w zdrowiu jak najdłużej - twierdzi Wojciech Jabłoński.

Wszystkie wspomniane osoby łączy jedno. Nie mają kompletnie żadnych szans, żeby rok po wyborach parlamentarnych odebrać Donaldowi Tuskowi fotel premiera. Sejmowa arytmetyka jest pod tym względem bezlitosna. Co więcej, nawet Adam Hofman mówił o tym otwarcie - odwołać rządu się nie uda, a kandydat PiS przez najbliższe trzy lata o premierowaniu może zapomnieć.

Jest tylko jedna osoba, która ma potencjał przejęcia sterów rządu od szefa Platformy. Człowiek, który może jednym "tak" utrzeć nosa drwiącym z planów PiS Jackowi Protasiewiczowi, Robertowi Biedroniowi, Markowi Siwcowi czy Jackowi Kurskiemu. Doświadczony, ostatnio znów w kontrze do Platformy, wzywał PiS do współpracy, zamiast gadania, według CBOS jego zwolennicy to przede wszystkim prawica, no i gwarantuje sejmową większość. To Waldemar Pawlak. Niemożliwe? Leszek Miller mógłby mieć - z autopsji! - inne zdanie. A Polska na taką wieść na pewno błyskawicznie by się obudziła.

Czytaj więcej w Money.pl
To on ma posprzątać po Tusku. Hofman ujawnia Poseł PiS: - _ Czasem wyniki głosowania są zaskakujące. Trzeba dać posłom możliwość wypowiedzenia się. Czy chcą zmian w Polsce, czy nie _.
Będzie prezent od PiS na piątą rocznicę rządu _ Jeżeli premier i marszałek chcą nam ułatwić sprawę, to mogą podać rząd do dymisji _.
Pawlak o marszu prawicy: "Z awantur nic nie wynika" _ - PiS zadowala się byciem głośnym opozycjonistą i nie potrafi szukać koalicjantów _ - twierdzi wicepremier. Inni politycy oceniają Jarosława Kaczyńskiego brutalniej. Zobacz opinie.

autor jest redaktorem Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)