Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Katarzyna Izdebska-Białka
|

Konferencja ws. obostrzeń. "Program na maj w przyszłym tygodniu"

5
Podziel się

Na większe luzowanie obostrzeń nie ma co liczyć - gastronomia nawet na świeżym powietrzu na razie pozostanie zamknięta - wynika ze słów Adama Niedzielskiego. Konferencja nt. obostrzeń ma odbyć się najprawdopodobniej w środę, choć minister zastrzegł, że być może w czwartek. - Teraz przede wszystkim chcemy powiedzieć to, co będzie działo się w najbliższym tygodniu, a w następnym przedstawić program na cały maj - powiedział minister zdrowia w Radiowej Trójce.

Konferencja ws. obostrzeń. "Program na maj w przyszłym tygodniu"
minister zdrowia Adam Niedzielski (KPRM, KPRM/Flickr)
bDYqjGXp

Czy nastąpi otwarcie ogródków restauracyjnych? - Według moich rekomendacji to jeszcze nie jest czas - studził nadzieje w Radiowej Trójce minister zdrowia Adam Niedzielski.

- Widzę tu reakcje nadmiarowe. Jak mamy tylko trochę lepszą sytuację epidemiczną, wszyscy krzyczą, żeby otwierać, a jak pojawia się kolejna fala, to pytają, dlaczego otwieraliśmy - tłumaczył.

Odnosząc się do podziemia restauracyjnego, powiedział wprost: skrajna nieodpowiedzialność. - Reguły nie są przyjmowane po to, żeby bawić się w kotka i myszkę, ale żeby zabezpieczać zdrowie i życie Polaków - tłumaczył. Dodawał, że to jest ryzyko i ktoś, kto działa wbrew, musi uwzględniać, że bierze się na siebie zdrowie i życie ludzi.

bDYqjGXr

Przyznał też, że rząd na razie nie rozważa otwarcia gastronomii i hoteli dla osób w pełni zaszczepionych.

Zobacz także: Majówka groźna dla życia. Lekarz z Łodzi przemawia do wyobraźni

Minister dopytywany o branżę hotelarską, odpowiedział, że program chciałby przedstawić w przyszłym tygodniu. Powtórzył, że jest zwolennikiem regionalizacji.

bDYqjGXx

- Dzisiaj przede wszystkim chcemy powiedzieć to, co będzie działo się w najbliższym tygodniu, a w następnym - program na cały maj - odpowiedział. Zaznaczył jednak, że konferencja, na której mogą zostać przedstawione obostrzenia obowiązujące w przyszłym tygodniu, może się odbyć równie dobrze w czwartek.

Więcej informacji o swoich rekomendacjach Niedzielski przekazał we wtorkowej rozmowie z Radiem Zet. Jak mówił, podejrzewa, że w pierwszej kolejności uruchomione mogą zostać usługi w rodzaju fryzjer czy kosmetyczka, w drugiej handel. - W perspektywie pojawiają się też hotele – powiedział, odnosząc się do uwagi prowadzącej rozmowę, że hotelarze podnoszą, że jeśli nie będą mogli wznowić działalności po 4 maja, opłacalność sezonu letniego będzie dla nich pod znakiem zapytania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYqjGXS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
Strach się ba...
3 tyg. temu
Artykuł z wp, cytuję "W Polsce pojawiły się podrobione szczepionki na COVID-19 firmy Pfizer. W fiolkach zamiast szczepionki był prawdopodobnie środek przeciwzmarszczkowy." Czy to czas na luzowanie jak nawet nie ma szczepionek???
sopocianka
3 tyg. temu
co za chora manipulacja hahah błagam ile kasy za to dostałeś ? Jedz z Dudą na Narty albo pod pomnik do Warszawy ;)
Romek
3 tyg. temu
Ostrzeżenie jest planowany globalny atak cybernetyczny na system bankowy , wszystko stanie potem zwolni to tych magikow od odpowiedzialność i będzie założona cyfrowa waluta w banku centralnym . Żeby nie było że nie ostrzegalem
bDYqjGXT
Statystyk
3 tyg. temu
Wyciekły już dane na maj przyszłego roku ...
żetakspytam
3 tyg. temu
Co znów wylosowali towarzysze partyjni? Żłobki i przedszkola są otwarte w godzinach 10:00-12:00? Zamknięte są kawiarnie, warsztaty lutnicze oraz monastery. Otwarte zostaną domy publiczne oraz winnice, ale wyłącznie w owocowe czwartki? Hotele dostępne są tylko dla łuczników, dyrygentów, szermierzy oraz pracowników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa? Otwarte zostaną drukarnie wielkoformatowe oraz bazarki, ale wyłącznie w wtorki? Wszystkie osoby przybywające do Polski z Niemiec jachtem żaglowym o powierzchni ożaglowania nie przekraczającej 10 metrów kwadratowych w porze dziennej są zwolnione z kwarantanny? Obowiązuje nadal zakaz organizacji w przeciąganiu liny?