Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
KRWL
|

Koniec oszukańczego eldorado. Nadchodzą zmiany w prawie. Będą chronić seniorów

15
Podziel się

Nadchodzi koniec oszustów żerujących na seniorach. Zmiany w prawie mają umożliwić łatwiejsze zrywanie umów i szybsze dochodzenie swoich praw przez poszkodowanych.

Koniec oszukańczego eldorado. Nadchodzą zmiany w prawie. Będą chronić seniorów
Zmiany w sprawie mają chronić lepiej konsumentów (Adobe Stock)
bErCZhQR

Zmiany w prawie będą miały chronić konsumentów przed nieuczciwymi sprzedawcami, którzy doprowadzają do zawarcia niekorzystnych umów. Chodzi tu w szczególności o sytuacje, w których seniorzy padają ofiarami oszustów oferujących zmiany umowy lub produkty, których cena w ostateczności okazuje się znaczne wyższa, niż mówił nieuczciwy handlowiec. Jedną z takich sytuacji opisuje dziennik ”Fakt”.

Pani Barbara z Bydgoszczy dostała smsa, że ma się zgłosić po telefon, który miała wygrać. Na spotkaniu okazało się, że nie chodzi o żadnego smartfona. Kobiecie dosłownie wciśnięto matę i zestaw garnków.

Mata miała kosztować tysiąc złotych, ale ostatecznie okazało się, że kosztowała aż 5600 zł. Kobieta odesłała zakupione matę i odzyskał pieniądze. Niestety z garnkami już się nie udało.

bErCZhQT
Zobacz także: Renciści poniżej kwoty 660 zł stracą na Polskim Ładzie? Wiceminister odpowiada

Zmiany w prawie wydłużą czas, w jakim można zgłosić oszustwo. Będzie to sześć lat. Nowelizacja ustawy zakłada także, że każda oszukana osoba będzie mogła odzyskać całość wpłacone kwoty. Zmieniona ustawa będzie miała też umożliwić o wiele łatwiejsze i szybsze zerwanie umowy.

Ustawa może wejść c w życie już w 2022 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErCZhRu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(15)
Emeryt
miesiąc temu
Moze przeglad firm windykacyjnych tam to sie robi kase .
Babcia
miesiąc temu
Najczęściej oszukuje Energa oferując jakieś oszczędnościowe stałe ceny prądu. Na końcu cena wyszła w skali rocznej o ponad tysiąc wyższa, a za prośbę o cofnięcie umowy będę placila co miesiąc chyba 10 zł. Uwaga na Energę
naiwność seni...
miesiąc temu
To że dzisiejszy seniorzy są podatni na oszustwa wynika z faktu że całe swoje życie wierzą w bajki rozpowszechnianie przez KK. Są naiwni z tego powodu.
bErCZhRv
Jajo
miesiąc temu
Dyrektor ucierpi? Chyba nie
JOGMD
miesiąc temu
Po tytule myślałem, że likwidują fundację od błotnych spędów.