Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Kontrakt zamiast umowy. Maląg: Ustawa jeszcze w tym roku

- Kontrakt zastępujący umowy o pracę i umowy cywilnoprawne zapowiedziane w Polskim Ładzie to pomysł, który ma już kształt ustawy – zdradziła w programie "Money. To się Liczy" Marlena Maląg, minister Rodziny i Polityki Społecznej. – Ideą tej koncepcji jest przede wszystkim uporządkowanie polskiego rynku pracy a także przygotowanie młodych ludzi do przyszłych emerytur. Ważne jest budowanie mentalności, świadomości, że już w chwili, gdy zaczynamy budować swoją karierę zawodową, odkładamy kapitał na starość, na emeryturę, która powinna być godna. Dlatego w ustawie o umowach zleceniach zakładamy pełne oskładkowanie. Ustawę zobaczymy na pewno w tym roku. To nie jest tak, jak mówią nasi polityczni przeciwnicy, że w ten sposób szukamy finansowania Polskiego Ładu. Tu chodzi o dobro pracownika i przyszłego emeryta.

KOMENTARZE
(168)
jar
3 lata temu
kolejne obejścia kodeksu pracy bez strony społecznej pod pretekstem umów śmieciowych
GaryOldMan
3 lata temu
Przecież moje 100 pln wpłacone do ZUS dzisiaj będzie warte oranżadę 0,33 za 25 lat gdy przejdę na emeryturę. Dziś mógłbym kupić za moje składki 2 mieszkania, które za 25 lat nadal będą warte równowartość dwóch mieszkań. A ile po drodze dorobiłbym na wynajmie?
HAFFA
3 lata temu
ALE LUDZKIE PANISKO, TAK DBA O NASZĄ PRZYSZŁOŚĆ! a sami tuczą się w sp-kach, spółeczkach i radach tzw. nadzorczych. Jak ma być taka dobra zmiana to po co tyle szumu? A kto będzie pracował gdy zabiorą 60% przychodu? Ja wysiadam z tego bajzlu!
pol
3 lata temu
a już myślałem że wprowadzą nakaz pracy dla tych którym "nie opłaca się pracować" a to realnie obniżyłoby koszty państwa i to by w obecnych czasach byłaby rewolucja a to co chcą wprowadzić to tylko kosmetyka
olobolo
3 lata temu
kto jeszcze wierzy w te nie_rządowe bzdury? Płacąc DZIŚ składkę emerytalną nie wpłacamy na własną emeryturę za 30-40 lat, tylko finansujemy dzisiejszych emerytów
...
Następna strona