Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kontrakt zamiast umowy. Maląg: Ustawa jeszcze w tym roku

- Kontrakt zastępujący umowy o pracę i umowy cywilnoprawne zapowiedziane w Polskim Ładzie to pomysł, który ma już kształt ustawy – zdradziła w programie "Money. To się Liczy" Marlena Maląg, minister Rodziny i Polityki Społecznej. – Ideą tej koncepcji jest przede wszystkim uporządkowanie polskiego rynku pracy a także przygotowanie młodych ludzi do przyszłych emerytur. Ważne jest budowanie mentalności, świadomości, że już w chwili, gdy zaczynamy budować swoją karierę zawodową, odkładamy kapitał na starość, na emeryturę, która powinna być godna. Dlatego w ustawie o umowach zleceniach zakładamy pełne oskładkowanie. Ustawę zobaczymy na pewno w tym roku. To nie jest tak, jak mówią nasi polityczni przeciwnicy, że w ten sposób szukamy finansowania Polskiego Ładu. Tu chodzi o dobro pracownika i przyszłego emeryta.

170 reakcji
1
1
168
Podziel się
Komentarze (168)
zobacz więcej komentarzy (168)
KOMENTARZE
(168)
jar
rok temu
kolejne obejścia kodeksu pracy bez strony społecznej pod pretekstem umów śmieciowych
GaryOldMan
rok temu
Przecież moje 100 pln wpłacone do ZUS dzisiaj będzie warte oranżadę 0,33 za 25 lat gdy przejdę na emeryturę. Dziś mógłbym kupić za moje składki 2 mieszkania, które za 25 lat nadal będą warte równowartość dwóch mieszkań. A ile po drodze dorobiłbym na wynajmie?
HAFFA
rok temu
ALE LUDZKIE PANISKO, TAK DBA O NASZĄ PRZYSZŁOŚĆ! a sami tuczą się w sp-kach, spółeczkach i radach tzw. nadzorczych. Jak ma być taka dobra zmiana to po co tyle szumu? A kto będzie pracował gdy zabiorą 60% przychodu? Ja wysiadam z tego bajzlu!
pol
rok temu
a już myślałem że wprowadzą nakaz pracy dla tych którym "nie opłaca się pracować" a to realnie obniżyłoby koszty państwa i to by w obecnych czasach byłaby rewolucja a to co chcą wprowadzić to tylko kosmetyka
olobolo
rok temu
kto jeszcze wierzy w te nie_rządowe bzdury? Płacąc DZIŚ składkę emerytalną nie wpłacamy na własną emeryturę za 30-40 lat, tylko finansujemy dzisiejszych emerytów
...
Następna strona