Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Mateusz Madejski
|

Kontrole policji. Kilka tysięcy mandatów za brak maseczki w jedną dobę

64
Podziel się

Policja zapewnia, że stale kontroluje, czy Polacy zakładają maseczki i przestrzegają innych obostrzeń covidowych. Tylko podczas ostatniej doby mandatów za brak maseczki było 4,6 tys., a od początku pandemii - niemal pół miliona.

Kontrole policji. Kilka tysięcy mandatów za brak maseczki w jedną dobę
Codziennie tysiące policjantów kontrolują, czy nosimy maseczki (Unsplash, Belinda Fewings)
bDYecLCJ

Jak mówi rzecznik policji insp. Mariusz Ciarka, podczas ostatniej doby interwencji w sprawie łamania covidowych obostrzeń były tysiące.

Poza 4,6 tys. mandatami za brak maseczek, w 838 policjanci skierowali sprawy do sądów. 2,5 tys. razy brak zasłonięcia ust i nosa skończył się natomiast tylko na pouczeniu ze strony funkcjonariuszy.

Insp. Ciarka dodał, że od początku funkcjonowania w Polsce obostrzeń nałożono ponad 471 tys. mandatów w sprawie braku maseczek, skierowano blisko 67 tys. wniosków o ukaranie do sądu oraz pouczono ponad 290 tys. osób.

bDYecLCL
Zobacz także: Komunia święta. Duchowny zajął zdecydowane stanowisko

Które miejsca najczęściej sprawdzają funkcjonariusze? Mariusz Ciarka zdradza, że sporo jest kontroli w środkach transportu publicznego. Podczas ostatniej doby skontrolowano ok. 2,5 tys. takich pojazdów.

bDYecLCR

Policja sprawdza też inne miejsca, które ze względu na pandemiczne obostrzenia powinny być zamknięte lub mogą działać tylko w ograniczonym zakresie.

Jak mówi Ciarka, w ciągu ostatniej doby policjanci odwiedzili ok. 8 tys. obiektów handlowych, ponad tysiąc restauracji, 400 hoteli, ponad 200 miejsc organizacji wesel oraz 180 klubów fitness i siłowni.

Ciarka podkreślił, że codziennie do zadań związanych z pandemią COVID-19 delegowanych jest około 20 tys. funkcjonariuszy policji.

- Niezależnie od tego, cały czas wykonujemy swoje obowiązki, na które składa się między innymi codziennie 15 tys. kontroli uczestników ruchu drogowego - dodał inspektor.

bDYecLCS
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYecLDm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(64)
mądra rada
2 tyg. temu
i zamiast 500 mandatu , bedzie 11 tysi, bo dojdzie kara z sanepidu + sprawa w sadzie karnym plus koszty zastępu ze 4 tysie , zawsze prosić o litość najlepiej mandat , oczywiście mieć maskę , nie dajcie się naposzczać bo nikt wam nie pomoże stara zasada co wolno wojewodzie to nie tobie sm......starzy ludzie to wiedzą i z władzą nikt nie zaczynał
Prosto z most...
3 tyg. temu
ZAPRASZAM wszystkich ANTY do kostnic, domów pogrzebowych, szpitali , cmentarzy - TAM urządzajcie majówki, bibki, zabawy, rekreacje. COVID ZABIJA - to trudne do zrozumienia????
Yoo
3 tyg. temu
To ile za sprowadzenie bezużytecznych maseczek i zaginionych respiratorów?
bDYecLDn
Yoo
3 tyg. temu
Jak nakaz zniosą to pieniądze powinni zwrócić
Aaa
3 tyg. temu
Za każdy nielegalny mandat, policjant i jego przełożony powinien odpowiedzieć karnie i finansowo! Większość wprowadzonych obostrzeń jest niezgodna z konstytucją!
...
Następna strona