Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Konwencja PiS. Jarosław Kaczyński zapowiada nowy program

173
Podziel się

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji programowej PiS w Katowicach zapewnił, że jego partia - by iść dalej - potrzebuje nowego programu - kontynuacji, ale i zmian oraz rozwoju.

Konwencja programowa PiS. Jarosław Kaczyński o planach rządzącej partii na kolejne lata
Konwencja programowa PiS. Jarosław Kaczyński o planach rządzącej partii na kolejne lata (Prawo i Sprawiedliwość, Joanna Borowiak - PiS)
bDXOWAgl

- Stoją przed nami bardzo ważne wyzwania, odnoszące się do wszystkich sfer życia - mówił na początku swojego wystąpienia prezes PiS Jarosław Kaczyński. W Katowicach rządząca partia zorganizowała kampanię programową, jej główne hasło to: "Myśląc Polska".

- Musimy szukać wszystkich zasobów wzrostu. W sferze organizacji naszego życia publicznego, społecznego i gospodarczego. I tych zasobów, które daje nam dzisiaj bardzo szybki rozwój nauki i techniki. Z tego też musimy umieć korzystać - powiedział prezes PiS. Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, trzeba też korzystać z zasobów finansowych, zarówno krajowych, jak i zagranicznych.

bDXOWAgn

- Pieniądz jest tani i byłoby grzechem z tego nie skorzystać do realizacji projektów obejmujących Polskę, ale i cały nasz region w Europie. Musimy mieć taki program i przedstawić go społeczeństwu. To nasze trudne, ale realizowalne zadanie, można uczynić nasz kraj, naszą ojczyznę lepszą niż dziś. Dobra zmiana musi być kontynuowana - stwierdził szef Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz także: Obejrzyj: Kaczyński ostro na konwencji PiS. Mówił o "ofensywie zła"

Jak dodał, musi trwać dobry czas Polski i dobry czas Polaków. - W przedsięwzięciach programowych musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, co robić, by ten czas był jak najdłuższy - powiedział Kaczyński.

bDXOWAgt

- Nasze zwycięstwo jest prawdopodobne, ale jeszcze nie jest pewne. My chcemy, by za kolejne cztery lata mówili, że nasza koalicja jest wiarygodna. Ale musimy myśleć też w dalszej perspektywie. Nie można myśleć tylko na cztery lata, ale trzeba myśleć dalej. Musimy o tym pamiętać - dodał. Jarosław Kaczyński podkreślił, że Polska silna i życzliwa wobec swoich obywateli może odnosić sukcesy i właśnie taką Polskę - jak twierdzi - PiS chce budować.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDXOWAgO
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(173)
Monika
2 lata temu
A tymczasem jedyny program jaki ma PO to zabranie 500+ i przeznaczenie tych pieniędzy na swoje premie...
600 km/h
2 lata temu
Lokomotywy POtaniały?
suweren
2 lata temu
jak się go samemu nie wypracowuje to wydaje się tani.
bDXOWAgP
la2010
2 lata temu
To idziemy w ślady Gierka - jest miło przez kilka lat, a potem długi spłacane przez kolejne 40 lat.
Jego ochronia...
2 lata temu
Dla niego pieniądz jest tani bo ściągnięty z Polaków !!! Benzyna po 5,30 zł , cebula po 6,00 zł a pozostała spożywka podrożała przez 3 lata o 100 % ale dla niego pieniądz jest tani bo za nic nie płaci !
...
Następna strona