Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polityka
06.07.2019 12:37

Konwencja PiS. Wicepremier Gowin: Nadszedł czas ambitnych inwestycji

Po czasie wielkich programów społecznych nadchodzi czas ambitnych inwestycji - powiedział wicepremier Jarosław Gowin, podczas konwencji programowej PiS w Katowicach. "Chcemy przekonać mieszkańców wielkich miast".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Porozumienie)
Jarosław Gowin, podczas konwencji programowej PiS, zapowiada realizację ambitnych inwestycji

Wicepremier oraz lider Porozumienia Jarosław Gowin powiedział o nowych wyzwaniach rządu na najbliższą kadencję, jeśli Zjednoczona Prawica zwycięży w kolejnych wyborach. Gowin zapowiada czas realizacji ambitnych inwestycji, mówi też, że jednym z wyzwań nadchodzącej kadencji będzie przekonanie do siebie nie tylko elektoratu wiejskiego czy małomiejskiego, ale też tego z wielkich miast.

- Chcemy przekonać elity społeczne, by zrouzmieli, że ten rząd dobrze służy Polsce i Polakom - powiedział Gowin. Dodał, że po to powstała Zjednoczona Prawica, by Polska była krajem unitarnym, a nie federalnym. - Zapobiegniemy temu zagrożeniu - podkreślił.

- Cztery lata temu zapowiadałam wiatr dobrych zmian dla Polski, dziś możemy z satysfakcją powiedzieć, że nieźle powiało. Kolejna kadencja to czas wielkich ustrojowych i przełomowych dla Polski inwestycji - stwierdził na początku swojego wystąpienia wicepremier Jarosław Gowin.

Wymienił, że będą to m.in. inwestycje w Centralny Port Komunikacyjny, elektrownię jądrową, czwartą rewolucję przemysłową oraz energetykę odnawialną. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego zapowiedział także inwestycje w talenty. - Musimy wygrać wyścig o talenty. Zatrzymać najzdolniejszych Polaków i ściągać z innych krajów naukowców, lekarzy, inżynierów - powiedział.

Jak dodał, rząd chce, aby młodzi ludzie widzieli swoją przyszłość w Polsce. Dlatego Zjednoczona Prawica - jak twierdzi Gowin - kieruje do nich konkretne zachęty i propozycje.

Obejrzyj: Zakaz handlu nie do ruszenia. Wicepremier: małe sklepy i tak by upadły

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: polityka, konwencja pis, Jarosław Gowin, porozumienie, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-07-2019

IrekBrawo PiS . A wpatrzeni w PO wyborcy do lekarza .

06-07-2019

asdHAHAHAHA może zabierzcie wszystkich i dajcie na kartki jak za PRL. Do tego dąży ta wasza cudowna zmiana

06-07-2019

TakTkaAktWubudowac nalezy lecz tezeba myslec tez o pobliskiej lokalizacji potencjalnego tokamaka (on ma duza sprawnosc energetyczną)

Rozwiń komentarze (93)