Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
24.06.2019 16:11

Zerowy PIT dla młodych już w wakacje. Rząd przyspiesza

Na wtorkowym posiedzeniu rząd zajmie się projektem ustawy o zerowym podatku PIT dla pracowników do 26 roku życia. "Chcielibyśmy, aby ustawa weszła w życie od 1 sierpnia" - zapowiada Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Zerowy PIT dla młodych może wejść w życie jeszcze w wakacje.

Pomysł na zerowy PIT dla młodych pracowników to jeden z projektów tzw. "piątki Kaczyńskiego", którą prezes PiS zapowiedział w lutym.

W marcu, przy okzaji prezentacji "mapy drogowej" realizacji programów PiS padły deklarcje, dotyczące terminów.

Projekt dotyczący zerowego PIT dla młodych miał zostać ogłoszony do końca marca. Ustawa miała wejść w życie 1 października br.

Oglądaj też: Niższe podatki dla wybranych nierealne? Gowin: będziemy rozstrzygać przy budżecie

Okazuje się jednak, że prace nabierają tempa i ustawa może wejść w życie jeszcze w wakacje.

- Projekt już został przyjęty przez Komitet Stały Rady Ministrów. Jestem przekonany, że jutro rząd przyjmie tę ustawę i od razu prześle do parlamentu - oświadczył szef kancelarii premiera, Michał Dworczyk, podczas poniedziałkowej rozmowy na antenie radiowej jedynki.

- Oczywiście później zależy to od tempa prac w Sejmie, w Senacie, potem od podpisu, który pan prezydent będzie składał na tej ustawie, ale chcielibyśmy - to jest taki wariant, nad którym pracujemy - aby ustawa weszła w życie od 1 sierpnia - zadeklarował Dworczyk.

Projekt ustawy o zerowym podatku PIT dla osób do 26 roku życia dotyczy zarówno pracowników na umowach o pracę, jak i osób pracujących na tzw. śmieciówkach.

"Zmniejszenie obciążeń dla osób o relatywnie niewysokich pensjach pozwoli młodym ludziom łatwej rozpocząć pracę i równocześnie da możliwość powrotu na rynek pracy osobom pracującym w szarej strefie. Przyczyni się również do poprawy współczynnika aktywności zawodowej osób młodych oraz spadku bezrobocia wśród tej grupy wiekowej" - zapewnia Ministerstwo Finansów.

Zwolnienie dotyczy zarobków nieprzekraczających kwoty 85 528 zł rocznie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, podatki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-06-2019

Jan z KolnaI co komu po piątce Kaczyńskiego? Tylko niszczy rynek pracy. Było 6 zł na godzinę na śmieciówkach i wszyscy byli zadowoleni bo czuli się … Czytaj całość

24-06-2019

AlbinSuper, bo mlodzi pracuja ciężko za niskie wynagrodzenie.

24-06-2019

RobertWreszcie jako młody człowiek może dostane coś od państwa, a nie płacenie na inne programy z których nie korzystam.

Rozwiń komentarze (26)