Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Michał Krawiel
|

Kopalnia Turów. Obajtek mówi o ”wojnie gospodarczej”

47
Podziel się:

Problemy Kopalni Turów to zdaniem Daniela Obajtka element wojny gospodarczej. Prezes Orlenu uważa także, że cała sytuacja ma podłoże polityczne.

Kopalnia Turów. Obajtek mówi o ”wojnie gospodarczej”
Daniel Obajtek (PAP, Darek Delmanowicz)
bEEoxgdh

Daniel Obajtek uważa, że decyzja TSUE jest motywowana politycznie. - Uważam, że dziś toczy się wojny gospodarcze w tym zakresie i takie decyzje nie są same z siebie. Komuś zależy na takiej decyzji — powiedział Daniel Obajtek w TVP Info. Prezes Orlenu skrytykował UE decyzję dotyczącą zamknięcia Kopalni Turów.

Obajtek zwrócił uwagę na to, że narzucenie takiej decyzji ma ogromny wpływ na gospodarkę. Strona Polska nie ma zamiaru na razie zastosować się do nakazu sądu.

Zobacz także: Zmiany w podatkach. Semeniuk: Nie jestem osobą zbyt wrażliwą dla najbogatszych
bEEoxgdj

TSUE wydała decyzję na temat natychmiastowego zamknięcia kopalni Turów. Jest to związane ze skargą Czechów, która dotyczy polskiej decyzji związanej z wydobyciem węgla w Kopalni Turów. Czesi uważa, że dalsza eksploatacja negatywnie wpływa na środowisku w terenach położonych przy granicy z Polską.

Mateusz Morawicki zapowiedział budowę ekranu, który ma niwelować negatywne dla środowiska skutki dalszej eksploatacji Kopalni Turów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEoxgdK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(47)
iuncv
3 dni temu
mogł obajtek zostac premierem i by to moze lepie wygladało i unia by fige zobaczła a nie zamkniecie turowa a tak morawicekigo kopia w morde a ten udaje ze deszcz pada
Kajtek
4 miesiące temu
Ale Obajtek jest mądry .Powinien napisać książkę z swoimi przemyśleniami .Nie powinno w niej zabraknąć nagrań z taśm ujawnionych przez GW.
eSteś
4 miesiące temu
Polityczna?? Ty też jesteś polityczny...politycy wynieśli cię na stanowiskach a kopalnia Turów to degradacja środowiska tak samo jak Bełchatów, wszystkie do zamknięcia żeby nasze wnuki miały wodę i życie
bEEoxgdL
obsrajtek
4 miesiące temu
a ty oddaj nieprawnie zagarniete posiadłości i będziemy kwita
góralskalisty
4 miesiące temu
jaka władza takie orły, a ten jest zdecydowanie Pcimsko Srebrny
...
Następna strona