Trwa ładowanie...
bEqKsMEl

Notowania

Przejdź na

Kopalnie przez trzy tygodnie zamknięte. Odbije się to na finansach samorządów

- Na chwilę obecną nie jestem pewna, które kopalnie będą zamknięte. Oficjalnego komunikatu z JSW nie ma, na różnych stronach w internecie pojawiają się sprzeczne informacje - mówi prezydent Jastrzębia-Zdroju Anna Hetman w programie Newsroom WP. Jak dodała, informacje o zamknięciu kopalń dostała z mediów, a nie od strony rządowej. - Informacje do nas docierają z opóźnieniem. To nie jest stosowne, ponieważ my w samorządach realizujemy zadania na bieżąco i powinniśmy w pierwszej kolejności o nich wiedzieć - powiedziała Anna Hetman. Obawia się, że zamknięcie kopalń będzie miało ogromny wpływ na gospodarkę. - Udział naszego miasta w PIT i CIT będzie znacznie niższy. Już teraz odczuwamy ogromny ubytek w budżecie miasta - mówiła Hetman. Tłumaczyła, że do zwrotu jest 12 mln zł z CIT, udział w PIT jest niższy. - Ubytek w mieście będzie ogromny, a sytuacja z zamknięciem kopalń jeszcze go pogorszy - powiedziała prezydent Jastrzębia-Zdroju.

29 reakcji
9
4
16
Podziel się
Komentarze (16)
zobacz więcej komentarzy (16)
bEqKsMEx
KOMENTARZE
(16)
dik
rok temu
czyli pani ma focha na zamknięcie? to zamiast 1/3 załogi z virusem maja zarazic sie wszyscy? w sumie to jest jakis pomysł
asad
rok temu
spółki akcyjne muszą informowac kiedy beda stac? hahahahahahah
Obatel pitu p...
rok temu
Jakie ma pojecie o gornictwie "pisomatolek" marny historyk .Otrzymal stanowisko z nadania politycznego a nie jako fachowiec, jest aparytczkiem na uslugach "Wielkiego Duce"
bEqKsMEP
No i co
rok temu
Kopalnie trzeba zamknąć bo 20kw.2020 przypłyną największy masowiec z transportem węgla dla PGE z Kolumbii, no i trzeba go sprzedać.
Dixi
rok temu
Zamroźcie całą gospodarkę, będzie bieda, bezrobocie, ale cały czas będziemy walczyć z koronawirusem, potem zaś z głodem, ludzie opamiętajcie się