Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|

Kopiec Macierzy Polonii nielegalny. Inspektor Nadzoru Budowlanego domaga się rozbiórki

238
Podziel się:

Ponad 20 metrowa hałda w Woli Więcławskiej pod Krakowem wciąż rośnie. Już trzy lata temu uznano ją za samowolę budowlaną. Inspektor Nadzoru Budowlanego domaga się rozbiórki.

Kopiec Macierzy Polonii nielegalny. Inspektor Nadzoru Budowlanego domaga się rozbiórki
Towarzystwo na Rzecz Ochrony Przyrody Kopiec Macierzy Polonii (Mariusz Waszkiewicz, Towarzystwo na Rzecz Ochrony Przyrody, Mariusz Waszkiewicz)

Inwestor, lokalny dealer samochodowy Marek Patecki, twierdzi, że zwożony przez niego materiał posłuży pod budowę Kopca Macierzy Polonii, na którego szczycie ma stanąć pomnik prof. Czesława Dźwigaja. Hałda ma już ponad 20 metrów i wciąż rośnie - donosi Rado Zet.

Jednak według Nadzoru Budowlanego to samowola budowlana. Nakaz rozbiórki "kopca" Petecki otrzymał już ponad 3 lata temu. Inwestor odwołał się od decyzji. Jak tłumaczył Radiu Zet, nie jest to budowa, a jedynie magazynowanie ziemi pod budowę kopca. Sprawa utknęła.

Zobacz także: Zamek w Stobnicy do rozbiórki? Minister zabrał głos

Teraz dyrektor Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego zapewnia, że zakończy postępowanie najpóźniej w maju. Decyzja rozbiórki ma zostać utrzymana.

To jednak nie tylko problem samej budowy. Organizacje ekologiczne przekonują, że na na hałdę trafiają nielegalnie zwożone śmieci.

- Tam jest gruz, folia, opony, śmieci komunalne, a mieszkańcy twierdzą nawet, że widzieli materiały niebezpieczne w postaci akumulatorów - wyliczał w rozmowie z Radiem Zet Mariusz Waszkiewicz, prezes Towarzystwa na Rzecz Ochrony Przyrody.

Marek Patecki zapewnia jednak, że gromadzi tylko czystą ziemię i gruz, a śmieci zostały podrzucone.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(238)
Krk
11 miesięcy temu
Akurat akumulatory oddaje sie na złom za dobre pieniądze beznadziejny artykuł
cgfgh
11 miesięcy temu
to będzie pomnik tuSSka i Merkrreli oraz mała budka trzaskowska
seka
11 miesięcy temu
Piramidy nie są w stanie zbudować, to chociaż usypują kopiec.
Nadzór budowl...
11 miesięcy temu
Jak dasz w łapę to pozwolimy postawić drapacz chmur w środku rezerwatu. Jak nie zapłacisz to i kopca piachu zrobimy nielegalną budowlę oraz mnóstwo kłopotów.
:((
11 miesięcy temu
a co z zamkiem w Stobnicy?
...
Następna strona