Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kornawirus w Polsce. Nowe zasady handlu w galeriach

Ministerstwo Zdrowia, we współpracy z Ministerstwem Rozwoju, przygotowało rozporządzenie jasno wskazujące, które branże mogą być otwarte w galeriach handlowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStock.com)
Galerie handlowe opustoszały. Kupisz w nich tylko produkty podstawowej potrzeby.

Nowe rozporządzenie ma ułatwić przedsiębiorcom interpretację przepisów wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa - argumentuje resort rozwoju. Zmiany obowiązują od soboty 21 marca.

- Wprowadziliśmy zmiany doprecyzowujące ograniczenia w branży transportowej czy galeriach handlowych i przedsiębiorstwach. Zostaną otwarte w galeriach handlowych sklepy spożywcze i apteki. Będzie można również kupić środki czystości - wyjaśniał minister Łukasz Szumowski.

W rozporządzeniu wprowadzającym stan epidemii zwarto katalog branż, które mogą prowadzić działalność w galeriach handlowych. Są to branże: spożywcza, kosmetyczna, z wyjątkiem produktów przeznaczonych do perfumowania lub upiększania, artykułów toaletowych i środków czystości, wyrobów medycznych i farmaceutycznych, artykułów remontowo-budowlanych, prasowa, artykułów dla zwierząt oraz paliw.

W sieci zaczęły pojawiać się dramatyczne wpisy uwięzionych kierowców.
Koronawirus uwięził kierowców. "Nie mam siły, wasze pisanie i nasze apele nic nie dają"

"Dodatkowo w galeriach handlowych mogą być świadczone usługi medyczne, bankowe, ubezpieczeniowe, pocztowe, pralnicze lub gastronomiczne, ale tylko w zakresie dowozu, bez usług "na wynos" w samej galerii" - informuje Ministerstwo Rozwoju.

W związku z zagrożeniem koronawirusem niedzielny zakaz handlu pod pewnym względem zostanie złagodzony.
News money.pl: Zakaz handlu złagodzony. W niedzielę będą dostawy towaru

Z handlu wyłączone będą natomiast tzw. wyspy handlowe. "W efekcie w galeriach dopuszczona będzie nadal działalność podmiotów oferujących jedynie niezbędne w bieżącym okresie produkty i usługi".

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-03-2020

NajemcaA galerie domagają się od najemców zamkniętych sklepów, zapłacenia w 100% czynszu...Co na to nasz premier i minister zdrowia , bo tak jakoś nic nie … Czytaj całość

21-03-2020

MariaSKLEPY I HURTOWNIE BUDOWLANE powinny być zamknięte! To nie są artykuły pierwszej potrzeby! Tam obecnie jest zbyt wiele osób. Równie dobrze można … Czytaj całość

21-03-2020

GalerianekNajlepsze ze kolektury Lotto ten zakaz chyba nie obowiązuje i w galeriach ciagle działają.... Pewnie sprzedają artykuły pierwszej potrzeby

Rozwiń komentarze (25)