Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
PRC
|

Koronawirus. Coraz więcej zakażeń - Ministerstwo Zdrowia podaje dane

5
Podziel się:

W ciągu ostatniej doby wykryto w Polsce 4739 nowych przypadków koronawirusa. To kolejny rekord. Z powodu COVID-19 w ciągu ostatniej doby zmarło kolejnych 6 osób, a z powodu współistnienia z innymi schorzeniami 46 osób.

Koronawirus. Coraz więcej zakażeń - Ministerstwo Zdrowia podaje dane
Od soboty cały kraj ma być objęty strefą żółtą. (Flickr, young shanahan CC BY-SA 2.0)

Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze statystyki zakażeń koronawirusem. Zachorowań cały czas przybywa, a ostatniej doby odnotowano 4739 nowych i potwierdzonych przypadków. W ciągu doby wykonanych zostało około 21,5 tys. testów.

Najwięcej zakażeń odnotowano w województwie małopolskim - 724. przypadków. W dalszej kolejności zakażenia pochodzą z województwa: mazowieckiego (521), śląskiego (490), wielkopolskiego (436), pomorskiego (388), podkarpackiego (368), łódzkiego (363), kujawsko-pomorskiego (324), dolnośląskiego (250), świętokrzyskiego (192), lubelskiego (185), zachodniopomorskiego (130), podlaskiego (117), opolskiego (116), warmińsko-mazurskiego (102), lubuskiego (33) - wylicza resort zdrowia.

W tej chwili zajętych jest 4407 tzw. łóżek kowidowych. Chorzy korzystają z 320 respiratorów. Na kwarantannie przebywa obecnie ponad 188,5 tys. osób, a ponad 26,5 tys. objętych jest nadzorem epidemiologicznym. Z powodu COVID-19 zmarło w ostatniej dobie 6 osób, a z powodu współistnienia z innymi schorzeniami 46 osób .

W ostatnich dniach co dobę odnotowujemy niechlubne rekordy zachorowań. W czwartek przebiliśmy granicę 4 tys. zakażeń (4280 zarażonych). Dla porównania wrzesień zamykaliśmy z liczbą oscylującą wokół tysiąca nowych przypadków.

Premier zapowiedział, że od soboty cały kraj zostanie objęty żółtą strefą. Jak przypomina MZ, oznacza to m.in. obowiązek noszenia maseczek na ulicach i wszędzie w przestrzeni otwartej. Zmniejszona do 75 osób zostaje liczba osób, które mogą brać w wydarzeniach sportowych, kulturalnych, czy choćby w weselach.

Prócz tego wszelkie zgromadzenia zostają ograniczone do 150 osób (odległość między różnymi zgromadzeniami - min. 100 m) i zmienia się też zagęszczenie w lokalach gastronomicznych - 1 osoba na 1 m2 w restauracjach.

Zobacz także: Żółte strefy w całym kraju. Paweł Mucha: zdecydowane działania przynoszą wymierne efekty

Od początku epidemii zachorowało w Polsce 116 338 osób. Łącznie zmarło 2 919 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
Stop.NĘKACZOM...
2 lata temu
@ Zero Tolerancji dla urzędasów i osób które WCALE nie płacą podatków!!!! Zero Tolerancji NĘKACZOM!!!! Niech wszystkie urzędasy oddają nam nasze PODATKI!!! Zlikwidować emerytury mundurowe czyli ZABRAĆ kasę ludziom w sile wieku za bezczynność!!!! ZABRAĆ też pensje i nagrody lekarzom za bzdurne Tele-PORAD i brak leczenia!!!! Zabrać pensje i nagrody wszystkim ministrom i ich rodzinom, które poobsadzali sobie caue kasty rodzinne za biurko na państwową posadkę!!!! Zabrać kasę i nagrody wszystkim ludziom, którzy nie płacą podatków, a biorą kasę- biora pensje i nagrody od podatników , podatników którzy ciężko pracują po 45 lat, a i tak zarabiają wielkie G i jeszcze są nękani przez nasz rząd!!! Do tego podatnicy NIE SĄ PRZYJMOWANI do lekarzy na NFZ!!! POMIMO ZE PŁACĄ PODATKI NA ICH PENSJE!!!!! Zero Tolerancji za to co robią podatnikami (nagonki itp), a pensje i nagrody pobierają od podatników!!!! Zero Tolerancji za to jak nękają podatników!!!!!! Zabrać im wszystkim leniom i nękaczom naszą kasę!!! I oddać tą kasę podatnikom!!!! Nasz rząd dał teraz tym roku w czasie tej pseudo pandemii i kryzysu PODWYŻKI z wyrównaniem od stycznia wszystkim urzedasom w ministerstwach, w policji i wojsku! Zabrać im te podwyżki i niech oddają te podwyżki spowrotem do Skarbu Państwa, a potem niech te pieniądze oddają podatnikom !!!!
Gomek
2 lata temu
Się biorą do tego jak sójka za morze, powinni zarazic większość młodych i zbudować szybko odporność stada a nie bawic się w ten cyrk , szczególnie starszych izolować przez pol roku i wrócic do normalności , no ale bank światowy i zydomasonstwo nie zezwolił, na Białorusi juz dawno po epidemia.
Maria
2 lata temu
Już dawno powinno się wprowadzić obowiązek noszenia maseczek karac, karac i jeszcze raz karac może wtedy do ignorantów dotrze z jakim zagrożeniem się borykamy.
50+
2 lata temu
Na nic maseczki, a szczególnie mini przyłbiczki (ha, ha, ha), na nic strefy, jeżeli ludzie nie będą utrzymywać dystansu, co najmniej 1,5m2, a nie tłoczyć się w autobusach, tramwajach, przysiadać na wolne miejsca, które mają pozostać WOLNE, w marketach przy kasach, wagach, półkach. Sama maseczka, w dodatku z cienkiego płócienka, a już na pewno kabaretowa mini przyłbiczka nie wystarczy.
Mariusz
2 lata temu
I tak nadal duża część będzie uważać że to spisek i wirusa nie ma. I będą psioczyć na rząd, że ograniczenia wprowadza.