Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Koronawirus. Kolejne kraje zakazują zgromadzeń, niektóre zamykają szkoły

9
Podziel się

Polska nie jest jedynym krajem, który w związku z rozprzestrzenianiem się choroby Covid-19 wywoływanej przez koronawirusa, zdecydował się na zakazanie imprez masowych. Podobnie zrobiły Czechy i Austria. Dania zawiesiła ruch lotniczy m.in. do Włoch, a w Hiszpanii zamknięto część szkół i zawieszono prace izby niższej Parlamentu.

Najpoważniejsza sytuacja jest we Włoszech. Tamtejszy rząd zdecydował o "zamknięciu" kraju, zachęca też ludzi, by bez potrzeby nie wychodzili z domów
Najpoważniejsza sytuacja jest we Włoszech. Tamtejszy rząd zdecydował o "zamknięciu" kraju, zachęca też ludzi, by bez potrzeby nie wychodzili z domów (Getty Images, Antonio Masiello)
bEgMMaiJ

- Podjęliśmy decyzję o odwołaniu imprez masowych. Chcemy zachowywać się odpowiedzialnie, być mądrzy przed szkodą, a nie po szkodzie - powiedział we wtorek Mateusz Morawiecki podczas konferencji po spotkaniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Ponadto wprowadzono kontrolę sanitarną na granicach i wstrzymano program wymiany studentów.

Polska nie jest jedynym krajem, który zdecydował się na tego typu środki ostrożności. Austria zamknęła przejścia graniczne do sąsiednich Włoch. Jednocześnie rząd zakazał zgromadzeń 100 osób w pomieszczeniach zamkniętych i 500 osób w przypadku imprez plenerowych. Kanclerz Sebastian Kurz zaapelował do Austriaków, by w miarę możliwości pracowali z domu. Już odwołano zajęcia na uczelniach, a z zapowiedzi przedstawicieli władz wynika, że obostrzenia dotyczące szkół są tylko kwestią czasu.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus. Czy firma musi zapewnić pracownikowi środki dezynfekujące?
bEgMMaiL

Zgromadzeń publicznych obejmujących ponad 100 osób zakazują także Czechy. Nasi południowi sąsiedzi zdecydowali też zamknięciu szkół.

Część szkół zamknięto także w Hiszpanii. Na taki krok zdecydowały się władze Madrytu i kilku miast na północy kraju. Zakażenie koronawirusem wykryto u jednego z katolickich hierarchów. Pozytywny był też test na obecność wirusa u Javiera Ortegi Smitha - sekretarza generalnego prawicowej partii Vox. W zawiązku z tym zawieszono posiedzenia inby niższej hiszpańskiego parlamentu.

bEgMMaiR

Władze Danii zdecydowały natomiast o zawieszeniu połączeń lotniczych między tym krajem a terenami z dużymi ogniskami koronawirusa. Dotyczy to m.in. Włoch, Chin, czy Korei.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEgMMajm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(9)
BJ
rok temu
ale NIE w Niemczech ! Wcale sie niedziwie , ze bedzie coraz wiecej chorych. Rzad nie podejmuje dzialan aby zamknac szkoly, przedszola, żłobki. Mamusie nie pracuja i oddaja dzieci do przedszkoli, złobków, do switlicy, chore dzieci przychodza i zarazaja innych. Skandal !
Niemcy
rok temu
NIC dziwnego, ze sie zaraza. Szkoły otwarte, przedszkla i złobki. NIE maja zamiaru zamknac , a tam najwiecej roznosza bakterii. W niedziele 15 marca maja jeszcze wybory. Ludzie chorzy przychodza i roznosza bakterie . SKANDAL !
jbg8y
rok temu
nie to niemozliwe tak dac sie zmanipulowac,,czy wam rozum odebraly bandyckie zaklamane media
bEgMMajn
Nazwa strony ...
rok temu
💲Ja nauczyłem się zarabiać💲z PORANDIKA ZARABIANIA na stronie: SEKRET.ONLINE
Włoch
rok temu
Jaki jest sens zamykać tylko szkoły? Włosi dobrze zrobili, trzeba zamknąć granice.