Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus. Kolejne kraje zakazują zgromadzeń, niektóre zamykają szkoły

Polska nie jest jedynym krajem, który w związku z rozprzestrzenianiem się choroby Covid-19 wywoływanej przez koronawirusa, zdecydował się na zakazanie imprez masowych. Podobnie zrobiły Czechy i Austria. Dania zawiesiła ruch lotniczy m.in. do Włoch, a w Hiszpanii zamknięto część szkół i zawieszono prace izby niższej Parlamentu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Getty Images)
Najpoważniejsza sytuacja jest we Włoszech. Tamtejszy rząd zdecydował o "zamknięciu" kraju, zachęca też ludzi, by bez potrzeby nie wychodzili z domów (Fot: Antonio Masiello)

- Podjęliśmy decyzję o odwołaniu imprez masowych. Chcemy zachowywać się odpowiedzialnie, być mądrzy przed szkodą, a nie po szkodzie - powiedział we wtorek Mateusz Morawiecki podczas konferencji po spotkaniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Ponadto wprowadzono kontrolę sanitarną na granicach i wstrzymano program wymiany studentów.

Polska nie jest jedynym krajem, który zdecydował się na tego typu środki ostrożności. Austria zamknęła przejścia graniczne do sąsiednich Włoch. Jednocześnie rząd zakazał zgromadzeń 100 osób w pomieszczeniach zamkniętych i 500 osób w przypadku imprez plenerowych. Kanclerz Sebastian Kurz zaapelował do Austriaków, by w miarę możliwości pracowali z domu. Już odwołano zajęcia na uczelniach, a z zapowiedzi przedstawicieli władz wynika, że obostrzenia dotyczące szkół są tylko kwestią czasu.

Zobacz też: Koronawirus. Czy firma musi zapewnić pracownikowi środki dezynfekujące?

Zgromadzeń publicznych obejmujących ponad 100 osób zakazują także Czechy. Nasi południowi sąsiedzi zdecydowali też zamknięciu szkół.

Ryanair i British Airways zawieszają wszystkie loty do Włoch

Część szkół zamknięto także w Hiszpanii. Na taki krok zdecydowały się władze Madrytu i kilku miast na północy kraju. Zakażenie koronawirusem wykryto u jednego z katolickich hierarchów. Pozytywny był też test na obecność wirusa u Javiera Ortegi Smitha - sekretarza generalnego prawicowej partii Vox. W zawiązku z tym zawieszono posiedzenia inby niższej hiszpańskiego parlamentu.

Władze Danii zdecydowały natomiast o zawieszeniu połączeń lotniczych między tym krajem a terenami z dużymi ogniskami koronawirusa. Dotyczy to m.in. Włoch, Chin, czy Korei.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: Covid-19, koronawirus, epidemia, zdrowie
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-03-2020

bodekKiedyś wiedzący straszyli ciemny lud zaćmieniem słońca.

10-03-2020

Zibi67Teraz dopiero widać jak rząd robi w gacie przed czarnymi.Wszystko zamykają ale ludzi starszych naraża się na niebezpieczeństwo złapania wirusa w … Czytaj całość

10-03-2020

PapaNie zamykać kościołów!!! Będą mieli krótszą drogę do zbawienia. Wolacy rzecz jasna.

Rozwiń komentarze (9)