Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus. Lekarze mają pomysł na opanowanie paniki. Apel do ministra

Koronawirus. Naczelna Rada Lekarska (NRL) apeluje do ministra zdrowia, by upowszechnić testy na koronawirusa. Szersze badania pozwolą na ograniczenie niepokoju w społeczeństwie i ograniczą straty gospodarcze - twierdzi NRL.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Koronawirus. Lekarze mają pomysł na opanowanie paniki. Apel do ministra (Fot: Robert Stachnik/REPORTER)

Koronawirus. Lekarze mają pomysł na opanowanie paniki. Apel do ministra

Koronawirus się rozprzestrzenia i budzi coraz większe obawy wśród Polaków. W czwartek apel w tej sprawie wystosowało prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej. Jego adresatem jest minister zdrowia.

"Testy nie mogą obejmować tylko osób hospitalizowanych. Lepiej przeprowadzić dużo więcej, niż za mało! Przemawiają za tym nie tylko względy zdrowotne, ale także gospodarczo-ekonomiczne" - pisze NRL.

Zdaniem lekarzy już wywiad środowiskowy powinien być wystarczającą przesłanką do przeprowadzenia testu na koronawirus.

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

"Apelujemy również, aby lekarze, jak i cały personel medyczny, którzy byli w bliskim kontakcie z zarażonymi i są potencjalnymi roznosicielami koronawirusa, mogli być w każdej chwili przebadani, aby wykluczyć zagrożenie" - czytamy w komunikacie NRL.

Lekarze zwracają uwagę, że upowszechnienie testów da bardziej realny obraz rozprzestrzeniania się zagrożenia, jakie wywołuje koronawirus.

Koronawirus ściął w czwartek europejskie indeksy.
Koronawirus. Epidemia paniki na giełdach. Europejskie indeksy w dół o 11 proc.

"Da odpowiedź, kto jest zdrowy i zdolny do pracy, co skróci kwarantanny domowe. Masowa kwarantanna pociąga za sobą olbrzymie koszty, a nieuzasadnione jej wprowadzenie może doprowadzić do trudnej sytuacji gospodarczej i epidemiologicznej, czego musimy uniknąć" - czytamy dalej.

Więcej testów to również mniejszy niepokój wśród społeczeństwa. "Takie działanie, obok bieżących zaleceń władz, może skuteczniej studzić emocje, niż kolejne apele" - puentuje Naczelna Rada Lekarska, komentując zagrożenie, jakie wywołał koronawirus.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-03-2020

PiotrekLudzie w ciezkim stadium choroby nie sa w stanie oddychac samodzielnie . Ludzie pamietajcie zeby ograniczyc kontakt ze wszystkimi ,zakupy róbcie jak … Czytaj całość

13-03-2020

JurekLudzie, którzy przebywają w domach w związku z podejrzeniem wirusa to nie jest zgodne z prawem. Odgórnie karzecie ich pozbawieniem wolności. W … Czytaj całość

13-03-2020

BaciaMam pod opieką do świąt dwulatka mąż jest kierowca i niedługo wraca z zagranicy. Jeżeli nie bedzie miał odp. objawów na granicy to nie będzie testu. … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (284)