Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
koronawirus
06.03.2020 17:32

Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia potwierdza cztery nowe przypadki z wirusem Covid-19

Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło cztery nowe przypadki z potwierdzonym wirusem Covid-19 na terenie Polski. Informację przekazał szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski podczas konferencji poświęconej sytuacji sanitarno-epidemiologicznej na terenie kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia potwierdza cztery nowe przypadki z wirusem Covid-19

Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia potwierdza cztery nowe przypadki z wirusem Covid-19

Wszyscy pacjenci objęci są opieką medyczną. Jeden z zarażonych pacjentów miał kontakt z pierwszym pacjentem z potwierdzonym wirusem Covid-19 w Polsce. Podróżował on autokarem razem z mężczyzną, u którego wcześniej stwierdzono obecność koronawirusa. Obecnie przebywa w Ostródzie.

Oglądaj: Koronawirus w Zielonej Górze. "Niestety zaczyna brakować sprzętu"

"W sumie mamy pięć przypadków zachorowań. Większość pacjentów jest w stanie stabilnym" - dodał Szumowski. Podkreślił jednocześnie, że wszystkie nowe przypadki zachorowań dotyczą osób "młodych i w średnim wieku". Spośród trzech pozostałych przypadków dwie zarażone osoby wróciły z Włoch (przebywają obecnie w szpitalu w Szczecinie), jedna z Wrocławia. Życie żadnego z pacjentów nie jest w stanie zagrożenia życia.

Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia potwierdza cztery nowe przypadki z wirusem Covid-19

Przypomnijmy, że w środę minister Szumowski poinformował, że w Polsce stwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa. Pacjent przebywa w szpitalu w Zielonej Górze, wrócił z Niemiec i obecnie czuje się dobrze. - Nie jest z grupy wysokiego ryzyka - powiedział minister, pytany o to, w jakim wieku jest pacjent. Z kolei szef KPRM Michał Dworczyk dodał w programie "Tłit", że chodzi o "dojrzałego mężczyznę".

Około 3,4 proc. potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem kończy się śmiercią - poinformowali naukowcy ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Zwracają uwagę, że epidemie SARS i MERS, miały śmiertelność wynoszącą odpowiednio 9–10 proc. i 36 proc. 80 proc.osób chorobę przechodzi łagodnie.

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-03-2020

faszystaPo co w ogule wpuszczani są ci co wyjechali ? Już od miesiaca powinne być pozamykane granice i zakaz wyjazdu ! Uziemic wszystkie samoloty i zawiesic … Czytaj całość

06-03-2020

JaA czy wiadomo gdzie osoba z Ostródy wysiadala? Bo autokar jechał chyba tylko do Gdańska? A co z resztą podróży do domu?

07-03-2020

szerpJeśli dalej będziemy wszystko ogarniać tak jak do tej pory to damy radę. Wszystko jest elegancko sprawdzane. Jeden pasażer chory, cały autobus … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (4)