Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Koronawirus. Od poniedziałku nie będzie luzowania obostrzeń

112
Podziel się

Jak ustaliło radio RMF FM, rządzący nie wprowadzą od poniedziałku kolejnego etapu odmrażania gospodarki i luzowania obostrzeń.

Przedsiębiorcy i wszyscy czekający na kolejne etapy odmrażania życia w Polsce, na zmianey będa musieli jeszcze poczekać.
Przedsiębiorcy i wszyscy czekający na kolejne etapy odmrażania życia w Polsce, na zmianey będa musieli jeszcze poczekać. (PAP)
bDIPBOrp

W Kancelarii premiera w piątek zorganizowano posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, gdzie jest to omawiane. Według informacji rozgłośni, rząd nie chce od nowego tygodnia łagodzić zakazów.

Wszystko dlatego, że nie znane są jeszcze efekty otwarcia w poniedziałek galerii handlowych. Najprawdopodobniej dopiero w przyszłym tygodniu będzie wiadomo czy liczba zakażeń poszła w związku z tym w górę.

Zobacz także: Restauracje otwarte w połowie maja? Szumowski odpowiada

bDIPBOrr

Jak już wcześniej zapowiadał premier Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski, bez potwierdzenia w danych, nie będzie kolejnych etapów odmrażania gospodarki.

Oczekiwane jest powstrzymanie wzrostu zakażeń, a ich wzrost sprawi, że na kolejne luzowanie obostrzeń przyjdzie nam jeszcze poczekać. W rzadowych planach może się to stać 18 maja.

Tego dnia życie ma wrócić do ogródków w barach, restauracjach i kawiarniach. Więcej osób jednocześnie ma mieć też możliwość przemieszczania się w tramwajach i autobusach.

bDIPBOrx

W planie gabinetu Mateusza Morawieckiego zawarto cztery etapy "powrotu do normalności". Zmiany weszły w życie 20 kwietnia, kiedy pozwolono wchodzić do lasu i parków.

Jednak nie ma konkretnych dat wprowadzania kolejnych złagodzeń. To będzie zależało od sytuacji związanej z pandemią, czyli liczby zachorowań.

Niemniej podano założenia kolejnych etapów, w drugim nastąpi otwarcie sklepów budowlanych w weekendy (obecnie działają tylko w tygodniu). Do tego otwarte zostaną hotele i inne miejsca noclegowe, a także niektóre instytucje kultury, jak: biblioteki, muzea i galerie sztuki.

bDIPBOry

W trzecim etapie lokale gastronomiczne ponownie zaczną działać stacjonarnie, ale przy zachowaniu pewnych ograniczeń (nie wymieniono jakich). Otwarte zostaną także salony kosmetyczne i fryzjerskie, galerie handlowe. Będą mogły odbywać się też wydarzenia sportowe do 50 osób - w otwartej przestrzeni i bez udziału publiczności.

Jeszcze w trzecim etapie organizowana ma być opieka nad dziećmi w żłobkach, przedszkolach oraz klasach 1-3, ale z ustaloną maksymalną liczbą dzieci przebywających w jednej sali.

Czwarty, ostatni etap łagodzenia obostrzeń, ale jeszcze nie w pełni odmrażający gospodarkę, z założenia będzie polegał na otwarciu salonów masażu i solariów oraz przywróceniu działalności siłowni i klubów fitness. Otwarte zostaną także kina i teatry, ale z "nowym reżimem sanitarnym".

- Powrót do pełnej normalności będzie wtedy, kiedy zniknie epidemia - podkreślił minister zdrowia Łukasz Szumowski.

bDIPBOrz

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bDIPBOrS
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(112)
Czip
10 miesięcy temu
Zalozyli nam kagańce na gęby jak psom..i zmusili do posłuszeństwa straszac jakie ma wirusem..po to by ludzi ujarzmić jak u Rusków w kołchozie...minister zdrowia Szumowski jest jakimś zakonnikiem więc zmusił ludzi do posłuszeństwa jak w zakonie..przekonacie się już wkrótce że to Bohdan o tym wirusie,,to grypa jakąś odmienna.,potrzebował rząd by starcy poumierali zostawiając emeryturę dla innych...a teraz nam chcą wszczepić czipy jak psom czy kotom,by nas już "na całego"mieli na smyczy!!?obudźcie się i wyjdzie z domów bo powariujecie.
Joanna 60
10 miesięcy temu
A co jeśli nie pozbedziemy się wirusa przez kilka lat, zostaniemy zamknięci w domach? Nie będziemy pracować, uczyć się? Może szwedzka metoda jednak lepsza, bo u nas jest gorzej zamiast lepiej, a skoro prawie wszyscy musimy przechorowac nie ma sensu izolacja
jakub
10 miesięcy temu
won z ministrem zdrowia
bDIPBOrT
ESKA
10 miesięcy temu
KAŻECIE LUDZIOM SIEDZIEĆ W DOMACH, TO PŁAĆCIE IM RACHUNKI
JERZY.
10 miesięcy temu
Natychmiast skończyć z tą szopką z wirusem, odmrozić gospodarkę i umożliwić ludziom życie na własny rachunek, a nie zmuszać ich do wyciągania ręki po jałomóżnę!
...
Następna strona