Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Koronawirus paraliżuje gospodarki. Uderza w Europę

85
Podziel się:

Już nie tylko Chiny, ale także europejskie gospodarki odczuwają konsekwencje epidemii koronawirusa. Recesja może dotknąć Włochy, a nawet Niemcy.

Już nie tylko Chiny, ale także europejskie gospodarki odczuwają konsekwencje epidemii Covid-19.
Już nie tylko Chiny, ale także europejskie gospodarki odczuwają konsekwencje epidemii Covid-19. (East News, Cheng Min/Xinhua News/East News)

Wiceminister finansów Włoch, jako pierwszy przedstawiciel europejskiego rządu, przyznał, że epidemia koronawirusa ma znacząco negatywny wpływ na gospodarkę jego kraju. PKB w IV kw ubiegłego roku spadło o 0,3 proc. i jeśli spadek powtórzy się w pierwszych miesiącach 2020 r. to Włochy wpadną w recesję - pisze "Rzeczpospolita".

Obawy o stan gospodarki eksperci mają również wobec Niemiec. Epidemia zetnie PKB w I kw. tego roku o 0,2 pkt. proc. - donosi dziennik.

Jak pisze w komentarzu Łukasz Stefanik analityk rynków finansowych XTB, w związku z doniesieniami z Chin, właściwie wszystkie główne światowe indeksy znajdują się dziś pod kreską.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus uderzy w gospodarkę?

"Po informacji o zmianie metodologii identyfikowania pacjentów w rejonie Hubei okazało się, że liczba przypadków zachorowań jest o 15 tysięcy wyższa. Co ciekawe diametralnie zwiększyła się także liczba ofiar śmiertelnych. Wydaje się więc, że potwierdziły się nieoficjalne informacje, o tym, że Chiny zatajają przed resztą świata stan faktyczny, co wpływa na negatywny sentyment podczas dzisiejszej sesji" - pisze ekspert XTB.

"Chiny nie mówią światu całej prawdy, a to może oznaczać, że zagraniczny biznes będzie bardziej niechętny, aby wracać do normalnej pracy w chińskich zakładach" - dodaje dr Przemysław Kwiecień CFA.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(85)
b.ubek
2 lata temu
Do Medyka: Na pewno nie rozpylono wirusa. oczywiscie samolot z prezydentem nie został załatwiony. Oni sami spowodowali wypadek. nalezalo by jeszcze wspomniec o szczepieniach, Gates, WTC ... zejdz chlopie na ziemie. To były przypadki. Na pewno wirus sztuczny usmierciłby nawet rodziny rzekomych tworcow wiec to poprostu glupota, tak jak teorie spiskowe o szczepionkach, G5, WTC, Smoleńsku.
Pawel
2 lata temu
Banaś niebylo ci terz jestem z pisu
jontek
2 lata temu
a może w końcu przejrzą wszyscy na oczy i zaczna produkowac w europie a nie byle pierdoła jest sprowadzana z chin - tak właśnie rozwali sie gospodarke światową ... szybki kierunek do wojny
WOJAK
2 lata temu
jak depopulacja 10tys - 100tys - 1 milion --- 80 milionow ---- na 8 miliardow //TO %0;001POPULACJ --- ewentualna depopulacja to w slamsach byłamy - ,, sensowna ,, a nie w fabryce swiat a WUCHAN
Df8
2 lata temu
JA CZEKAM. NA KRACH A POTEM PO TANIOŚCI ROBIĘ ZAKUPY. Poprzedni KRACH kupiłem auto za 70% ceny w salonie. Teraz czekam na kolejny aby kupić akcje po taniości i znowu wyjdę do przodu.
...
Następna strona