Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Koronawirus paraliżuje gospodarki. Uderza w Europę

85
Podziel się

Już nie tylko Chiny, ale także europejskie gospodarki odczuwają konsekwencje epidemii koronawirusa. Recesja może dotknąć Włochy, a nawet Niemcy.

Już nie tylko Chiny, ale także europejskie gospodarki odczuwają konsekwencje epidemii Covid-19.
Już nie tylko Chiny, ale także europejskie gospodarki odczuwają konsekwencje epidemii Covid-19. (East News, Cheng Min/Xinhua News/East News)
bDIlOlCJ

Wiceminister finansów Włoch, jako pierwszy przedstawiciel europejskiego rządu, przyznał, że epidemia koronawirusa ma znacząco negatywny wpływ na gospodarkę jego kraju. PKB w IV kw ubiegłego roku spadło o 0,3 proc. i jeśli spadek powtórzy się w pierwszych miesiącach 2020 r. to Włochy wpadną w recesję - pisze "Rzeczpospolita".

Obawy o stan gospodarki eksperci mają również wobec Niemiec. Epidemia zetnie PKB w I kw. tego roku o 0,2 pkt. proc. - donosi dziennik.

bDIlOlCL

Jak pisze w komentarzu Łukasz Stefanik analityk rynków finansowych XTB, w związku z doniesieniami z Chin, właściwie wszystkie główne światowe indeksy znajdują się dziś pod kreską.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus uderzy w gospodarkę?

"Po informacji o zmianie metodologii identyfikowania pacjentów w rejonie Hubei okazało się, że liczba przypadków zachorowań jest o 15 tysięcy wyższa. Co ciekawe diametralnie zwiększyła się także liczba ofiar śmiertelnych. Wydaje się więc, że potwierdziły się nieoficjalne informacje, o tym, że Chiny zatajają przed resztą świata stan faktyczny, co wpływa na negatywny sentyment podczas dzisiejszej sesji" - pisze ekspert XTB.

bDIlOlCR

"Chiny nie mówią światu całej prawdy, a to może oznaczać, że zagraniczny biznes będzie bardziej niechętny, aby wracać do normalnej pracy w chińskich zakładach" - dodaje dr Przemysław Kwiecień CFA.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

bDIlOlDm
KOMENTARZE
(85)
Gkl
rok temu
Wirus został sztucznie wychodowany w laboratorium a następnie rozpylony widać ewidentnie że ktoś się bawi ludźmi dąży do depopulacji szczepionka już dawno jest bo skoro jest dotum to musi być antidotum no ale w mediach trzeba sprzedać bajeczki pt pracę nad szczepionka trwają może będzie pod koniec roku a do tego czasu umrze dużo ludzi ludzie otwórzcie wreszcie oczy i umysły żyjemy w świecie iluzjii najpierw się nas truje a potem leczy korporacje farmaceutyczne maja wprawe w tego typu działaniach
Max max
rok temu
Najśmieszniejsze jest to, że próbują przewidywać skutki epidemii, których nie da się przewidzieć. Chiny zataiły skalę, ostrożne przewidywania znalezienia skutecznego leku 6-12 miesięcy, liczba zarażonych zwiększa się geometrycznie... Wczoraj byłem w jednej z galerii handlowych w Warszawie, nie widziałem nikogo z maseczką... optymizm ?( sam też nie miałem... ale dało mi do myślenia kilka sytuacji...) Nie będzie litości i sprawiedliwego podziału. Każdy jest narażony na zakażenie i na dzień dzisiejszy na pewno umrze po zarażeniu. czy ma w tej chwili znaczenie, że koncerny nie mogą produkować samochodów, zegarków, pralek, ubrań... może taki wstrząs skłoni do innego myślenia o życiu, środowisku, Planecie Ziemi... może...
Eva
rok temu
Ano wszyscy uzależnieni od chinczykow a w Europie ludzie przez to nie maja pracy to są rządy
bDIlOlDn
klara
rok temu
Wiadomo bylo od poczatku ze zatajaja prawde o wirusie.Moze to jest dobry moment ,zeby w koncu kazdy kraj zaczal produkowac na wlasna reke to co importowal z Chin i tym sposobem otworzyl rynek pracy dla wielu .
Golo
rok temu
W gospodarce wszystko się wyrówna . Czas przenosić produkcje do Europy i skończyć z tym chińskim cyrkiem. Dwadzieścia kilka lat temu gospodarka światowa dawała sobie radę bez Chin . Skąd to biadolenie. Europa Wschodnia posiada mnóstwo miejsca do inwestowania.
...
Następna strona