Notowania

Koronawirus paraliżuje gospodarki. Uderza w Europę

Już nie tylko Chiny, ale także europejskie gospodarki odczuwają konsekwencje epidemii koronawirusa. Recesja może dotknąć Włochy, a nawet Niemcy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Już nie tylko Chiny, ale także europejskie gospodarki odczuwają konsekwencje epidemii Covid-19. (Fot: Cheng Min/Xinhua News/East News)

Wiceminister finansów Włoch, jako pierwszy przedstawiciel europejskiego rządu, przyznał, że epidemia koronawirusa ma znacząco negatywny wpływ na gospodarkę jego kraju. PKB w IV kw ubiegłego roku spadło o 0,3 proc. i jeśli spadek powtórzy się w pierwszych miesiącach 2020 r. to Włochy wpadną w recesję - pisze "Rzeczpospolita".

Obawy o stan gospodarki eksperci mają również wobec Niemiec. Epidemia zetnie PKB w I kw. tego roku o 0,2 pkt. proc. - donosi dziennik.

Rynek chiński jest bardzo ważny dla polskiej branży mleczarskiej.
Koronawirus paraliżuje Chiny. Branża mleczarska już odczuwa skutki

Jak pisze w komentarzu Łukasz Stefanik analityk rynków finansowych XTB, w związku z doniesieniami z Chin, właściwie wszystkie główne światowe indeksy znajdują się dziś pod kreską.

Zobacz też: Koronawirus uderzy w gospodarkę?

"Po informacji o zmianie metodologii identyfikowania pacjentów w rejonie Hubei okazało się, że liczba przypadków zachorowań jest o 15 tysięcy wyższa. Co ciekawe diametralnie zwiększyła się także liczba ofiar śmiertelnych. Wydaje się więc, że potwierdziły się nieoficjalne informacje, o tym, że Chiny zatajają przed resztą świata stan faktyczny, co wpływa na negatywny sentyment podczas dzisiejszej sesji" - pisze ekspert XTB.

Wszystkie ręce na pokład, cały chiński przemysł produkuje maski
Koronawirus. Niemal wszystkie fabryki w Chinach produkują maski

"Chiny nie mówią światu całej prawdy, a to może oznaczać, że zagraniczny biznes będzie bardziej niechętny, aby wracać do normalnej pracy w chińskich zakładach" - dodaje dr Przemysław Kwiecień CFA.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

Tagi: koronawirus, 2019-nCoV, Covid-19, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-02-2020

GklWirus został sztucznie wychodowany w laboratorium a następnie rozpylony widać ewidentnie że ktoś się bawi ludźmi dąży do depopulacji szczepionka już … Czytaj całość

14-02-2020

DomW Polsce mamy wirus pis żaden inny go nie przebije

14-02-2020

Max maxNajśmieszniejsze jest to, że próbują przewidywać skutki epidemii, których nie da się przewidzieć. Chiny zataiły skalę, ostrożne przewidywania … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (85)