Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Koronawirus. Poczta Polska wprowadza zmiany. Oto najważniejsze z nich

352
Podziel się

Zawieszenie przyjmowania przesyłek zagranicznych i skrócenie czasu pracy placówek. Poczta Poczta w końcu reaguje na wprowadzenie stanu epidemicznego w Polsce.

Poczta Polska reaguje na wprowadzenie stanu epidemiologicznego w Polsce.
Poczta Polska reaguje na wprowadzenie stanu epidemiologicznego w Polsce. (PAP, Aleksander Koźmiński)
bDACMIbV

Jest reakcja Poczty Polskiej na stan epiemiczny w Polsce w Polsce. "Poczta wprowadza zmiany w świadczonych usługach. Spółka jest w stałym kontakcie z Głównym Inspektorem Sanitarnym i innymi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo Polaków" - czytamy w komunikacie.

Co dokładnie się zmieni? Jeśli planujemy wysłać przesyłkę za granicę, to teraz może się to nie udać. Poczta Polska zawiesza bowiem przyjmowanie paczek i listów do innych krajów.

Ponadto, krócej będą pracowały placówki pocztowe: do 6 godzin. "Przy czym w wybrane dni placówka będzie czynna w godz. 14-20 lub zamiennie przez trzy godziny w sobotę" - wynika z komunikatu.

bDACMIbX
Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Do tego pozostałe placówki czynne dotychczas w soboty będą obsługiwać klientów przez trzy godziny. Zaś praca placówek całodobowych zostaje skrócona, placówki te będą czynne przez 7 dni w tygodniu od godz. 8 .00 do 20.00,

bDACMIcd

Co ważne, punkty obsługi klienta w Galeriach Handlowych będą nieczynne. Organizacja obsługi klienta w placówkach pocztowych będzie oparta o zasadę, że przy każdym czynnym okienku może przebywać jedna osoba.

W placówkach zostały już wprowadzone tzw. STREFY OCHRONNE w bezpośredniej obsłudze klienta. Osoby wchodzące do placówki proszone są o zachowanie odległości około 1,5 metra podczas oczekiwania na obsługę i pozostawanie za znajdującą się na podłodze taśmą także w trakcie obsługi.

Dla seniorów istotnym komunikatem może być to, że Poczta Polska nie zmienia zasad wypłaty przekazów rentowo – emerytalnych.

bDACMIce

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDACMIcy
KOMENTARZE
(352)
Ilona
11 miesięcy temu
A co z listonoszami? Poczta to nie tylko urzędy i praca za okienkiem.
Paczka
11 miesięcy temu
Listonosze powinni wyłącznie dostarczyć emerytury i na tym koniec, to roznosiciele zarazy, zagrażają sobie i innym
Piknik
11 miesięcy temu
A co mają powiedzieć listonosze? Zero ochrony, żadnych maseczek, w ogóle o nich nie zadbano, a przecież codziennie mają kontakt z dziesiątkami obcych ludzi.
bDACMIcz
Gsjxbcjfh
11 miesięcy temu
Co mają powiedzieć kasjerki z Biedronki?
Proste
11 miesięcy temu
Jedyna przyczyna dla której jeszcze rosną zachorowania, to to, że Polacy mają gen latania po sklepach i galeriach. Nie ma już domatorów, tylko latawce.
...
Następna strona