Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Marcin Łukasik
|
aktualizacja

Koronawirus. Poczta Polska wprowadza zmiany. Oto najważniejsze z nich

352
Podziel się:

Zawieszenie przyjmowania przesyłek zagranicznych i skrócenie czasu pracy placówek. Poczta Poczta w końcu reaguje na wprowadzenie stanu epidemicznego w Polsce.

Poczta Polska reaguje na wprowadzenie stanu epidemiologicznego w Polsce.
Poczta Polska reaguje na wprowadzenie stanu epidemiologicznego w Polsce. (PAP, Aleksander Koźmiński)

Jest reakcja Poczty Polskiej na stan epiemiczny w Polsce w Polsce. "Poczta wprowadza zmiany w świadczonych usługach. Spółka jest w stałym kontakcie z Głównym Inspektorem Sanitarnym i innymi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo Polaków" - czytamy w komunikacie.

Co dokładnie się zmieni? Jeśli planujemy wysłać przesyłkę za granicę, to teraz może się to nie udać. Poczta Polska zawiesza bowiem przyjmowanie paczek i listów do innych krajów.

Ponadto, krócej będą pracowały placówki pocztowe: do 6 godzin. "Przy czym w wybrane dni placówka będzie czynna w godz. 14-20 lub zamiennie przez trzy godziny w sobotę" - wynika z komunikatu.

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Do tego pozostałe placówki czynne dotychczas w soboty będą obsługiwać klientów przez trzy godziny. Zaś praca placówek całodobowych zostaje skrócona, placówki te będą czynne przez 7 dni w tygodniu od godz. 8 .00 do 20.00,

Co ważne, punkty obsługi klienta w Galeriach Handlowych będą nieczynne. Organizacja obsługi klienta w placówkach pocztowych będzie oparta o zasadę, że przy każdym czynnym okienku może przebywać jedna osoba.

W placówkach zostały już wprowadzone tzw. STREFY OCHRONNE w bezpośredniej obsłudze klienta. Osoby wchodzące do placówki proszone są o zachowanie odległości około 1,5 metra podczas oczekiwania na obsługę i pozostawanie za znajdującą się na podłodze taśmą także w trakcie obsługi.

Dla seniorów istotnym komunikatem może być to, że Poczta Polska nie zmienia zasad wypłaty przekazów rentowo – emerytalnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(352)
człowiek
4 lata temu
hej ludzie nie możecie się obejść bez poczty zamknąć ją na ten szczególny czas i koniec to nie papier toaletowy można żyć bez niej.
Zorientowany
4 lata temu
Już dwa tygodnie temu Przewodniczący Związku Zawodowego Celnicy Sławomir Siwy wysyłał pismo w tej sprawie do rządzących. Tyle czasu - w okolicznościach pandemii - zajęło im na podjęcie decyzji! To jest niestety słabość systemu i brak rozwiązań na sytuacje nadzwyczajne!
Krzysiek
4 lata temu
Jakie są zabezpieczenia ludzi i paczek w punktach zbiorczego rozdziału. Czy pracownicy mają podstawowe zabezpieczenie ochronne? Co w sytuacjach gdy któryś z nich jest zakażony choć o tym nie wie? Czy posiadają podstawowe maseczki? W sytuacji gdy kichnie lub zakaszle zarazki zostaną na paczkach i rozwiezie się je po wszystkich innych punktach zarażając innych tam pracujących. Zrobi się super rozsadnik wirusa nie tylko na pracowników ale też odbiorców paczek. Pozdrawiam i życzę zdrowia.
Donos
4 lata temu
Jest wtorek 17.03 a w urzędzie pocztowym Czerwionka Leszczyny na Śląsku nie ma dalej rękawiczek żeli itp
Myślibor
4 lata temu
A co z paczkami z zagranicy, przyjmują czy nie
...
Następna strona