Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Koronawirus pogrąża branżę turystyczną. Tui planuje poważne cięcia

4
Podziel się:

Tui planuje ograniczyć zatrudnienie. Chodzi nawet o 8 tys. miejsc pracy. To konsekwencje kryzysu jaki wywołała pandemia koronawirusa i jego wpływu na branżę turystyczną.

Tui planuje ograniczyć zatrudnienie. Chodzi nawet o 8 tys. miejsc pracy.
Tui planuje ograniczyć zatrudnienie. Chodzi nawet o 8 tys. miejsc pracy. (Flickr)
bEDkedSJ

Tui poinformowało, że zamierza "trwale ograniczyć kosztów ogólne o 30 proc. w całej grupie" - informuje "The Guardian". Jak poinformował touroperator, "będzie to miało wpływ na potencjalnych 8 tys. miejsc pracy na całym świecie". Chodzi zarówno o te, które będą musiały zostać ograniczone, jak i te, które nie zostaną utworze - doprecyzowała firma.

Największy europejski operator turystyczny musi obniżyć koszty, aby stawić czoła "niekwestionowanie największemu kryzysowi, jaki kiedykolwiek spotkał przemysł turystyczny i samą Tui" - przytacza oświadczenie firmy "The Guardian".

bEDkedSL
Zobacz także: Trwają prace nad otwarciem granic. Przybliżony termin? "Czerwiec, lipiec"

Jak informuje brytyjski dziennik w pierwszych trzech miesiącach roku grupa Tui straciła 740 mln euro. Konieczna byłą szybka pomoc ze strony państwa niemieckiego. Niemiecki rząd wsparł Tui w marcu pożyczką wysokości 1,8 miliarda euro.

Firma zmuszona była odwołać większość swoich wakacyjnych ofert do czerwca i zwrócić za nie pieniądze klientów.

bEDkedSR

Problemy Tui niepokoją, zwłaszcza mając w pamięci upadek Neckermanna i Tomasa Cooka w ubiegłym roku. Niewypłacalność biur podróży spowodowało ogólnoświatowe tsunami w branży turystycznej.

Tui poinformowało że branża turystyczna zmieni się po pandemii, co wymaga reorganizacji biur podróży i znacznych cięć. Przypomnijmy, że jeszcze we wrześniu Tui zatrudniało ponad 70 tys.pracowników.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEDkedSS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDkedTm
KOMENTARZE
(4)
Turysta
rok temu
Aha to w Niemczech oddali pieniądze za wczasy.a państwo polskie zamiast chronic swoich obywateli dało ustawą 180 dni na zwrot.Karygodne!
jhkhjkjhkjhk
rok temu
PIEPSZYĆ TUI
ytrytytry
rok temu
PIEPSSZYĆ TUI
bEDkedTn
Marcel
rok temu
Podróże kształcą , ale obecnie to droga do grobu. Wczasy w ogródku , na balkonie i w domu . Cały świat zarażony.