Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Koronawirus. Resort zdrowia publikuje nowe dane. Najwięcej zarażeń na Śląsku

1
Podziel się:

Resort zdrowia przekazał nowe dane na temat pandemii. Odnotowano 575 nowe przypadki SARS-CoV-2 potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Jest też jedna ofiara śmiertelna.

Koronawirus. Resort zdrowia publikuje nowe dane. Najwięcej zarażeń na Śląsku
Koronawirus. Resort zdrowia publikuje nowe dane. Najwięcej zarażeń na Śląsku (Getty Images)
bEEbHrsl

Koronawirus został odnotowany na terenie województw: śląskiego (146 przypadków), wielkopolskiego (98), mazowieckiego (82), małopolskiego (78), podkarpackiego (42), pomorskiego (20), łódzkiego (20), dolnośląskiego (17), zachodniopomorskiego (15), lubelskiego (13), lubuskiego (13), podlaskiego (10), kujawsko-pomorskiego (9), świętokrzyskiego (8), opolskiego (3), warmińsko-mazurskiego (1).

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Nadeszła druga fala? Janusz Cieszyński komentuje

W opublikowanym przez resort zdrowia raporcie widnieje jedna ofiara śmiertelna. Chodzi o 76-latka z Grajewa. "Osoba ta miała choroby współistniejące" - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

bEEbHrsn

Łączna liczba zakażonych koronawirusem w Polsce urosła do 47 469. Do tej pory zmarło 1 732 chorych.

Koronawirus. Minister Szumowski zapowiada kontrole i zmiany w prawie

Koronawirus w Polsce przybiera na sile. Szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski oświadczył w poniedziałek, że w sklepach zostaną przeprowadzone kontrole. - Zaczynamy w tym tygodniu - powiedział szef resortu zdrowia. Jak podkreślił, będą one wykonywane przez policję i służby sanitarne.

bEEbHrst

Podczas rozmowy na antenie Radiowej Jedynki Szumowski zapowiedział jednocześnie zmiany w legislacji, które mają uregulować kwestię wesel organizowanych w czasie pandemii. - Będziemy proponować rejestrację dużych spotkań, wesel po to, byśmy mogli łatwiej przeprowadzić dochodzenie epidemiczne potem - tłumaczył polityk.

bEEbHrsO
KOMENTARZE
(1)
egzorcyzmy po...
rok temu
Rząd będzie kontrolował wirusa i dawał mu mandaty za zarażanie ? Osobiście bym się nie zdziwiła gdyby to ogłosili w mediach na lotnisku czy w innym podobnym miejscu aby się "gawiedź" cieszyła z kolejnego sukcesu .