Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|
aktualizacja

Szef FBI: wyciek koronawirusa z chińskiego laboratorium jest bardzo prawdopodobny

9
Podziel się:

Dyrektor FBI Christopher Wray przyznał, że koronawirus najprawdopodobniej pochodzi z "potencjalnego incydentu laboratoryjnego" w Wuhan w Chinach. Zaprzeczył zarazem twierdzeniom naukowców, że SARS-CoV-2 pojawił się w naturalny sposób, jak poprzednie epidemie – pisze Bloomberg.

Szef FBI: wyciek koronawirusa z chińskiego laboratorium jest bardzo prawdopodobny
Koronawirus to najprawdopodobniej efekt "wycieku z laboratorium". Na zdjęciu dyrektor FBI Christopher Wray (GETTY, Bloomberg)

Federalne Biuro Śledcze (FBI) opublikowała na Twitterze fragment wywiadu swojego dyrektora udzielonego telewizji Fox News. Christopher Wray powoływał się na doniesienia o tym, że z jeszcze nieupublicznionych badań Departamentu Energii USA wynika, że pandemia koronawirusa była następstwem wycieku z laboratorium. Podkreślał, że z początku teza ta miała "niskie zaufanie".

FBI od dłuższego czasu ocenia, że początek pandemii wziął się najprawdopodobniej z potencjalnego incydenu w laboratorium w Wuhan – powiedział Christopher Wray. – (Chiński rząd – przyp. red.) robił wszystko, by spróbować udaremnić i zmniejszyć znaczenie pracy, którą wykonujemy.

Koronawirus wziął się z incydentu w laboratorium?

Bloomberg powołuje się na raport Biura Dyrektora Wywiadu Narodowego z października 2021 r., który wskazywał dwie potencjalne przyczyny wybuchu pandemii. Koronawirus albo pojawił się u zwierząt i rozprzestrzenił się na ludzi, albo był następstwem incydentu w laboratorium w Wuhan.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Amazon sprzedaje książki napisane przez ChatGPT

Agencja podkreśla, że w raporcie nie wskazano, która konkretnie agencja założyła, że ten drugi wariant jest prawdziwy. Jednak w świetle ostatnich słów Christophera Wraya można zakładać, że tak stwierdziła FBI.

Do tej kwestii będzie musiał odnieść się prokurator generalny Merrick Garland. Urzędnik w środę ma stanąć przed senacką komisją.

Chiny nie zgadzają się z raportem Departamentu Energii

Dziennikarze poprosili rzeczniczkę chińskiego MSZ Mao Ning o odniesienie się do doniesień o raporcie Departamentu Energii. Przedstawicielka chińskiego rządu podkreśliła, że wspólna misja WHO i Chin uznała już dawno temu teorię wycieku z laboratorium za "niezwykle mało prawdopodobną".

– Ustalenie pochodzenia COVID-19 jest sprawą nauki i nie powinno być upolitycznione. Chiny wspierają i aktywnie uczestniczą w międzynarodowym śledztwie w tym zakresie – stwierdziła rzeczniczka. Upomniała też "niektóre strony", że nie powinny one powtarzać narracji o wycieku, gdyż w ten sposób "oczerniają Chiny" i próbują "upolitycznić" kwestię pandemii.

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami ekonomicznymi i biznesowymi, skorzystaj z naszego Chatbota, klikając tutaj.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(9)
NOpermission!
rok temu
NIE MA ZGODY NA NOWY PSYCHOPTAYCZNY PORZĄDEK ŚWIATA, manipulacje faktami, ZNIEWOLENIE i DEPOPULCJĘ!!!
Koneser
rok temu
Równie dobrze USA mogły dokonać operacji False Flag i zrzucić winę na Chiny. Owszem w Wuhan jest laboratorium 4 klasy i przed samą epidemią była tam również (w Wuhan) olimpiada sportowa żołnierzy, na której amerykańscy żołnierze też byli. Nic nie stoi na przeszkodzie aby sami rozpuścili takie gówno po targu.
dama pik
rok temu
Wiem to od samego początku ..że covidek.. to nie jest jakimś tam przypadkiem..,😏🤫 tylko zwykłą premedytacją ..hamerykańcow ..koniec kropka!!!..🥱🥱🥱😜
Wee
rok temu
Pewnie raport pisali ci sami co pisali o broni w Iraku, prędzej uwierzę ze to pfizer coś wypuścił aby zarobić kase
Prezydent2025
rok temu
Prawdopodobnie ,zaczyna się propagandowa nagonka na Chiny. A o balkonach jakoś cicho. Pewnie nadal szukają.