Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus uderza w eksport. Mocno wyhamowuje

Przestoje w fabrykach, zerwany łańcuchy dostaw, ograniczenia w handlu, zamknięte granice i kolejki powodują, że polski ekspert hamuje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Polski eksport hamuje. (Fot: Marek BAZAK/EAST NEWS)

Pandemia koronawirusa już wstrząsnęła polskim eksportem. Dane za styczeń nie wróżyły kryzysu. Jednak wprowadzane ograniczenia, jako próba wyhamowania tempa zarażeń uderzyły eksporterów.

Jak pisze "Rzeczpospolita", wiadomo, że wartość zagranicznej sprzedaży polskich towarów z 2019 r. na poziomie 235,8 mld euro będzie w tym roku niemożliwa do osiągnięcia.

Przestoje w fabrykach, zerwany łańcuchy dostaw, ograniczenia w handlu, zamknięte granice i kolejki sprawiły, że polski ekspert hamuje. Problemem stało się pozyskanie komponentów niezbędnych do produkcji, nie tyle już z Chin co np. z Włoch lub Niemiec - wskazuje dziennik.

Koronawitus. Pakiet pomocowy dla firm. Premier: "Gwarancje kredytowe i płynność"

Polska żywność przeznaczona na eksport utknęła w gigantycznych korkach na granicach. Część państw nie wpuszcza zaopatrzenia drogowego, a kierowcy z firm spedycyjnych odmawiają wyjazdów do Włoch.

Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki przedstawili zarys rozwiązań, które mają ratować polską gospodarkę przed skutkami koronawirusa
Pakiet pomocowy dla firm. Pensje części Polaków w modelu 40-40-20

Jak piesze "Rzeczpospolita" epidemia znacznie pogarszały sytuację naszych eksporterów branży meblarskiej, która wysyła za granicę 90 proc. produkcji.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-03-2020

polakpis to koronowirus

20-03-2020

TerŚwiat musi się zreorganizować . Produkcja czyli komponenty + produkt finalny musza być produkowane w jednym kraju. Ten rozstrzelony po świecie łańcuch … Czytaj całość

21-03-2020

kielA elektorat PiS-u tak się cieszył, że słaba złotówka napędzi eksport.

Rozwiń komentarze (29)