Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Koronawirus uderza w eksport. Mocno wyhamowuje

29
Podziel się:

Przestoje w fabrykach, zerwany łańcuchy dostaw, ograniczenia w handlu, zamknięte granice i kolejki powodują, że polski ekspert hamuje.

Polski eksport hamuje.
Polski eksport hamuje. (East News, Marek BAZAK/EAST NEWS)
bEUMBWGd

Pandemia koronawirusa już wstrząsnęła polskim eksportem. Dane za styczeń nie wróżyły kryzysu. Jednak wprowadzane ograniczenia, jako próba wyhamowania tempa zarażeń uderzyły eksporterów.

Jak pisze "Rzeczpospolita", wiadomo, że wartość zagranicznej sprzedaży polskich towarów z 2019 r. na poziomie 235,8 mld euro będzie w tym roku niemożliwa do osiągnięcia.

bEUMBWGf

Przestoje w fabrykach, zerwany łańcuchy dostaw, ograniczenia w handlu, zamknięte granice i kolejki sprawiły, że polski ekspert hamuje. Problemem stało się pozyskanie komponentów niezbędnych do produkcji, nie tyle już z Chin co np. z Włoch lub Niemiec - wskazuje dziennik.

Zobacz także: Koronawitus. Pakiet pomocowy dla firm. Premier: "Gwarancje kredytowe i płynność"

Polska żywność przeznaczona na eksport utknęła w gigantycznych korkach na granicach. Część państw nie wpuszcza zaopatrzenia drogowego, a kierowcy z firm spedycyjnych odmawiają wyjazdów do Włoch.

bEUMBWGl

Jak piesze "Rzeczpospolita" epidemia znacznie pogarszały sytuację naszych eksporterów branży meblarskiej, która wysyła za granicę 90 proc. produkcji.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEUMBWGm
Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bEUMBWGG
KOMENTARZE
(29)
pytam
2 lata temu
gdzie testy dla Polaków ?
HAWRAN
2 lata temu
dokładnie mija rok jak w Warszawie po szczycie Izraelsko amerykańsko -polskim ,,Rząd Polski zrezygnował dla Izraelskich Żydów ze stosunków gospodarczych i handlu z Iranem . za to na nasze miejsce szybko wskoczyły tam firmy Niemieckie i Chińskie teraz zarabiaja miliardy$- i to nie koronowirus niszczy nam gospodarke a dobra zmiana i to od dawna,nawet rządzący znieśli podatki w tamtym roku najbogatrzym amerykańskim firmom zarabiającym na Polakach to jest 400 mln .$ rocznie
antyTVN
2 lata temu
Aktualnie dzięki rozkwitającej polskiej gospodarce coraz więcej Polaków wraca z emigracji zarobkowej. Po raz pierwszy od rozszerzenia UE na Wschód 16 lat temu, odnotowano w Polsce zdecydowanie więcej powrotów z emigracji zarobkowej, niż wyjazdów na emigrację, których to wyjazdów właściwie już nie ma. Nawet w Niemczech nie ma komu zbierać szparagów.
bEUMBWGH
Buba
2 lata temu
Ja jako historyk- amator musze powiedziec,ze nareszcie mamy ludzie u sterów ,ktorzy potrafia zarzadzac i trzymac zimna krew w czasie ,gdy zle dookola. Zawsze bylo odwrotnie. Wyobrazmy sobie teraz Tuska i Kopacz u wladzy. Emigrantów u nas masa i granice wciaz otwarte ,bo niemcy tak nam każą. I zowu bylaby narodowa tragedia,smutek,zal,a pozniej nostalgia, zlosc na podly los i smutne piosenkli.
lekarz
2 lata temu
Wszędzie tylko : więcej testów , więcej testów ! Testy są kompletnie nie potrzebne ! Tylko kosztują ! Zająć się tymi co mają objawy , bo leczenie jest tylko objawowe ! Odpuścić sobie te testy szkoda czasu , ludzie czekając na wyniki się zarażają zamiast być leczeni.A czas upływa !!!
...
Następna strona