Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Koronawirus uderza w motoryzację. Milion osób może stracić pracę

20
Podziel się:

Europejscy producenci aut zrzeszeni w stowarzyszeniu ACEA domaga się od UE "zdecydowanych i skoordynowanych działań", uchronić koncerny, ich dostawców i dystrybutorów przed katastrofalnymi dla branży konsekwencjami epidemii.

Już teraz ponad 40 proc. firm z branży motoryzacyjnej zapowiada w najbliższym czasie zwolnienia pracowników.
Już teraz ponad 40 proc. firm z branży motoryzacyjnej zapowiada w najbliższym czasie zwolnienia pracowników. (Wikimedia Commons CC0)
bEDMedKd

Bez pomocy Unii Europejskiej branżę motoryzacyjną czeka poważny kryzys - ostrzegają europejscy producenci aut. Pracę może stracić nawet milion osób - pisze "Puls Biznesu".

Najbardziej potrzebne są uproszczenia przepisów, ale również ulgi podatkowe czy tanie pożyczki.

bEDMedKf

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, kryzys w motoryzacji zapoczątkowany został w momencie, gdy zamknięto wiele fabryk w Chinach. To spowodowało przerwanie globalnego łańcucha dostaw. Przestoje w produkcji i poważny spadek popytu dopełnił problem.

Już teraz ponad 40 proc. firm z branży motoryzacyjnej zapowiada w najbliższym czasie zwolnienia pracowników. Drugie tyle jeszcze nie wie, jak zakończy się dla nich epidemia. Redukcji etatów nie planuje zaledwie 19 proc. firm.

bEDMedKl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bEDMedKG
KOMENTARZE
(20)
betty
rok temu
skoro ferrari zaczął produkowac respiratory to niech nasi tex to robią, mamy zdolnych, inżynierów, szybkie prototypy, klinicyści niech ocenią i do produkcji hop! czy muszą byc te najbardziej skomplikowane? Może te do najciężej chorych dać?
mao
rok temu
I bardzo dobrze .Koniec z produkcją co dwa lata nowego modelu co kolejny to ładniejszy ale jakościowo złom .Wreszcie może zaczną dbać o jakość i przestana sprowadzać te badziewiarskie komponenty z Chin.
sam
rok temu
Koncerny chca kasy od państwa tak jak banki w 2009 roku .Wszystko na koszt podatnika .
bEDMedKH
tomtom
rok temu
Kupłbym nowy bo mój stary się sypie ale ceny powolają z nóg większość około 100000zł to czyste wariactwo niech pajtują niektóre firmy nagle obniżaja ceny o 50% i okazuje że się im oplaca ale charpeźnikom nie To jak górnicy którzy biora kase za niesprzedany węgiel paranoja w tym kraju!
obserwator
rok temu
Skonczy sie teraz pokazywanie jeden przed drugim ja mam suwa ty masz hybryde za niedlugo pojada wszyscy na jednym wozku bo niebeda miec zaco kupic jedzenia i bedzie tak jak w Hinach jedza wszystko co sie rusza