Trwa ładowanie...
bEqYGfyt

Notowania

Przejdź na

Koronawirus uderzył, ale ekonomista uspokaja. "Najczarniejszy scenariusz nie jest scenariuszem bazowym"

Weszliśmy w kryzys z bardzo dobrą sytuacją fiskalną, przypomina Łukasz Czernicki, główny ekonomista Ministerstwa Finansów. - Ostatnie lata to było sukcesywne obniżanie długu w relacji do PKB, mieliśmy niski deficyt, udało nam się znacząco zredukować naszą zależność od inwestorów zagranicznych, więc jesteśmy w komfortowej sytuacji. Uważam, że działania antykryzysowe, jakie planujemy, w żaden sposób nie naruszą stabilności finansów publicznych - podkreślił. - Nasza recesja będzie relatywnie płytka w porównaniu do tego, co się prognozuje dla innych krajów - uważa. - W momencie, gdyby zrealizował się najczarniejszy scenariusz makroekonomiczny, który na ten moment nie jest scenariuszem bazowym, istniałoby ryzyko, że oparlibyśmy się o próg 55 proc. w 2022 r. według metodologii krajowej - powiedział też Czernicki.

120 reakcji
16
58
46
Podziel się
Komentarze (46)
zobacz więcej komentarzy (46)
bEqYGfyF
KOMENTARZE
(46)
To oczywiste
rok temu
Nikt przed wyborami nie powie że jest źle
123
rok temu
dodrukuje pieniędzy i SPOKO
Maturzysta
rok temu
Co jeden to lepszy. Ale najlepszy Morawiecki. Kłamcą i sługą Kaczyńskiego. Wg niego brygada świętokrzyska bandyci bohaterami. A ten wyklęty przeklęty europoseł Tarczynsnskito tragedia dla Polski. O Kaczyńskim szkoda nafty. Ten gnojek już aut. Słynna piątka
bEqYGfyX
plan rządu na...
rok temu
Oby tylko dotrzymać do 28 czerwca. Potem to już może wszystko pierdyknąć, bo czeka nas 3 lata bez żadnych wyborów i nie będzie jak rozliczyć polityków.
Polak
rok temu
Wyobraźcie sobie analogiczną sytuację ale za rządów opozycji(PO-ZSL) koniec Polski
...
Następna strona