Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus w Polsce. Dwóch wiceministrów po testach. Są zdrowi

Wiceministrowie Janusz Kowalski i Tomasz Szczegielniak nie mają koronawirusa - poinformowało w czwartek Ministerstwo Aktywów Państwowych. Ryzyko zakażenia pojawiło się w ich przypadku dlatego, że brali udział w konferencji razem z osobą, u której zdiagnozowany został wirus.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Tomasz Szczegielniak (z lewej) i Janusz Kowalski (Fot: Rafał Guz)

Testy na obecność koronawirusa, które przeprowadzono u wiceministrów aktywów państwowych: Janusza Kowalskiego i Tomasza Szczegielniaka dały wynik ujemny i obaj są zdrowi. Do swoich zajęć w MAP wrócą za tydzień po zakończeniu kwarantanny - poinformował resort.

Jak wytłumaczył cytowany przez PAP rzecznik resortu Łukasz Wróblewski, wiceministrowie trafili na pilne badania w środę. Wszystko dlatego, że Kowalski i Szczegielniak uczestniczyli 5 marca w konferencji poświęconej reformie nadzoru właścicielskiego razem z osobą, u której zdiagnozowano koronawirusa.

Wróblewski poinformował, że służby BHP ministerstwa poinformowały Główny Inspektorat Sanitarny, któremu przekazano listę i dane uczestników spotkania.

Obejrzyj też: Koronawirus doprowadził do zamknięcia szkół. "Musimy podjąć radykalne kroki"

Natomiast w samym resorcie wszyscy ci, którzy uczestniczyli w feralnej konferencji, dostali polecenie pracy zdalnej. Zalecenie pracy zdalnej dostali też inni pracownicy.

W samym gmachu ministerstwa zostały natomiast zainstalowane dodatkowe dezynfekatory. Ograniczone do minimum zostały też planowane spotkania służbowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-03-2020

chlopek roztropeka nasz najukochanszy wodz jaroslaw k. jest bezpieczny? kordon nie do przerwania? ma respirator,srodki dezynfekcyjne i maseczki? w szpuitalu czeka … Czytaj całość

12-03-2020

BUBAPEWNIE SIĘ ŻARLIWIE MODLILI

12-03-2020

TomaszPan Janusz Kowalski to typowy przykład jak można zrobić karierę w PiS. Wystarczy prześledzić ile zarabiał pracując w Opolu a jak w krótkim czasie stał … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (20)